Complex

Co znamená, že rozsudek soudu není pravomocný?

Co znamená, že rozsudek u soudu není pravomocný?

Nejlepší odpověď
led

Po vyhlasení rozsudku sa ešte dáva možnosť pre obidve sporné strany k odvolanie sa voči rozsudku. Právomocnosť rozsudku nastáva až po uplynutí tejto lehoty na odvolanie, pokiaľ sa sporné strany neodvolajú.

Další odpovědi
ivzez

„Rozsudek u soudu“ je chybný obrat, ta předložka tam nepatří.

V případě, že se žádná ze stran neodvolá, nabyde rozsudek (rozhodnutí
soudu) právní moci po uplynutí lhůty pro odvolání. Lhůta pro odvolání začne
plynout od doručení rozsudku poslednímu účastníku.

Pro úplnost: Pokud by se obě strany po vynesení rozsudku vzdaly
práva na odvolání, nabyl by rozsudek právní moc hned.

elkon

Rozsudek je pravomocný od určeného data. Do té doby je možno podat odvolání. Pak už následuje výkon rozsudku.

Dochy

K LED: Pokud se nemýlím, mohou se na místě vzdát práva na odvolání, což pak řízení urychlí.

led

Ano, ale urýchli sa len vtedy ak sa aj druhá strana vzdá odvolania.