Savier

Může žít jorkšír venku v boudě?

Na zimu by šel domů.

Nejlepší odpověď
Filip84

No, proč by nemohl, akorát bych to nenazýval boudou, spíš mu upravíš ptačí budku, ne? 😅

Podívej se, kot ti vydrží venku celou zimu a místo na pelech si najde, teda, pokud to není nějaký ten bezkożuchowy, nebo také jinak kot aerodynamiczny, z Egyptské arabské republiky, a na mráz mu vyroste podsada.

Psovi taky vyroste podsada, i když má hedvábnou srst, ale pokud to není nějaký ten pes mrazuodporny, co tahá sáně, tak potřebuje zateplenou boudu. Co to je zateplená bouda? No, to je bouda zateplená tak, aby v ní ani v nejtužších mrazech neklesala teplota pod 5°C. Takže potřebuje, většinou, předsíň a nesmí být moc velká, aby si jí ten pes vydýchal. Ale to je všecko, jinak si na ten chlad pes zvykne.

Yorkshire terrier není, oproti všelidovým představám, „asysten łożkowy“, je to pracovní pes, který vznikl tak, že skrze panovníkův zákaz nesměli nevolníci chovat psy větší, než byli s to proskočit obručí o otvoru 1´. No, tak proto je tak malý, ale není to palácový psík.

Pokud bude venku od jara a bude mít zateplenou boudu, vydrží. Jenom potom dbej na to, že ho nemůžeš brát domů, kde je, třeba, 25°C, nachladil by se potom. Když bys ho chtěl ubytovat, třeba v mrazu, tak někde, co já vím, v zádveří, garáži, kde je třeba 10 – 12°C.

Další odpovědi
Drap

Může

cappuccino

Teoreticky ano, ale lip je mu u panicky v kresilku:)