Deri

Může zakrslý králík ovesné vločky?

Může je jíst a pokud ano, v jakém množství? Ony mu totiž hrozně chutnají, ale nechtěla bych mu způsobit nějaké potíže jen proto, aby měl radost.
Děkuji předem za odpověď :).

Odpovědi
Kepler

Hlavní složku krmné dávky králíka by měla tvořit objemná krmiva, v drobnochovech tedy seno a sláma. Je možno krmit také zelená krmiva (např. bazalka, brokolice, celer, čekanka, jabloňové listí, jitrocel, kapusta, kokoška pastuší tobolka, kopřiva (zavadlá), pampeliška, petržel, salát, nejedovaté plevele – pýr, lebeda apod.)
Vhodné jsou také okopaniny, mrkev, krmná řepa, tuřín, topinambury nebo vařené brambory. Z jadrných krmiv je nejvhodnější oves nebo ječmen, možno zkrmovat také hrách nebo sóju jako zdroj bílkovin, nebo lněné semínko.

Králík by měl vždy mít k dispozici vodu!

Jak vidno, oves je taky doporučován, takže bez obav.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Za­krsl%C3%BD_kr%C3%A1l%C3%­ADk#Krmen.C3.AD

obyč holka

My našemu králíkovi vždycky dvakrát týdně dáme mističku vloček :)