Jahoda

Po jak dlouhé době můžu z klece vyndat zakrslé králíky?

Zdravím!

Na tuto otázku jsem se zapomněla ve zverimexu zeptat, proto se ptám zde.

Dnes jsem si koupila dvě holky zakrslého králíka. Paní mi říkala, že je mám vytahovat na proběhnutí. Po jak dlouhé době je mám vytáhnout? Je mi jasné, že při prvním vytahování utečou, ale chtěla bych vědět, po jak dlouhé době si na mne zvyknou, aby se mi vždy do ruky vrátily?

Děkuji.

Ještě mám druhou otázku – Paní mi řekla, že jako podestýlku mohu použít noviny, peletky, nebo piliny. S sebou mi dala na cestu noviny, které vložila do klece. Informovala mne, že králíci noviny jíst nebudou. A co nevidím. Jedna je právě jí. Jak tomu zabránit? Dodávám, že mají napáječku plnou čisté pitné vody a misku plnou jídla určeného speciálně pro ně (slečna mi toto krmivo v obchodě doporučila), takže hladem a žízní to nebude. Poradíte?

Moc děkuji předem 😉
Doplňuji:
Kapko, děkuji. Také se mi ty noviny nezamlouvají. Přesto mi je slešna nabídla.

Tvrdé věci budou mít určitě k dispozici. Mohu dávat tvrdý chléb, mrkev, jablko, piškot apod.

Také mi bylo řečeno, že jsou velmi čistotní, takže svoji potřebu chodí dělat pouze do jednoho kouta. Takže jsem jim koupila záchod 🙂

Nemyslela jsem je pouštět ve volné přírodě. Zezačátku pouze doma. Až budou dostatečně ochočeni, zkusím i ven.

Možná ještě něco doplním do diskuze, tak se občas koukněte. Děkuji moc 🙂

Nejlepší odpověď
kapka

Já bych jim noviny nedávala, kvůli jedovaté tiskařské barvě. Lepší jsou neprašné hobliny nebo specielní peletky, které i dobře sají moč.
Důležité je, aby měl králík něco na okusování, nejlépe větvičku z ovocného stromu nebo třeba z vrby. Případně aspoň tvrdý chléb. Musí si obrušovat zuby, které stále dorůstají, proto chce do všeho kousat, i když to není k jídlu.

Pustit je chcete úplně volně venku? To bych neriskovala. Spíše někde v místnosti nebo venku do ohrádky. Přesně Vám neřeknu za jak dlouho budou spolehlivě ochočení. Krmte je třeba ovesnými vločkami z ruky a oni si zvyknou za Vámi chodit.
Ochočený králík se pak většinou drží někde poblíž, případně v nějakém úkrytu, který mu vytvoříte nebo pod keřem. My brali králíka i na chatu a přestože to pro něj bylo neznámé prostředí, tak nikdy neutekl, nejlépe mu bylo ve stínu za komínem /ten byl až k zemi zboku chaty, ne že by králík lezl na střechu:-)/. Běžel se proběhnout kousek do lesa a zase se vrátil.

Další odpovědi
PostApMan

Noviny ? No pár výtisků je nezabije, no ale i když…dejte pryč „Politiku“.
Doporučuji granulky, nebo hobliny – granulky vydrží déle a lépe zadržují pachy.

Vyndavání z klece o je o vztahu mezi králičkem a tebou, musíš to zkoušet s pravidelností, vždy vyndat, dát pamlsek pomazlit, než si úplně zvykne aby mohl jen tak vesele pobíhat bez držení v náručích chvíli potrvá. Čím více se mu budeš (jim) věnovat, tím více si na tebe zvyknout do týdne dvou už by jste měli být kamarádky :)

blondajk

Já mometálně nedávám králíčkovi jako podestýlku vůbec nic, protože když jsem mu dávala piliny, tak strašně kuckal, byl od nich celý olepený a všude kolem byl taky „pořádek“ :) Teď si vždycky udělá podestýlku sám: shodí si seno a peletky a je :) Stejně jej mám víceméně celý den puštěného na volno v pokoji. Klec má jen na přespání. Do záchodu používám dřevěné pelety, jsou lepší než kočkolit, to se pro králíky nehodí.
A noviny apod. králíci rozhodně žerou :)