jirka F

Může volit člověk, který se nečekaně v den voleb dostal do nemocnice, ale nemá voličský průkaz?

Může takový člověk volit i bez průkazu?

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

vše podstatné najdete zde http://www.mvcr­.cz/clanek/moz­nost-volit-pri-volbe-prezidenta-ceske-republiky-v-roce-2018-v-nemocnici-nebo-v-obdobnem-zarizeni.aspx

Další odpovědi
Kepler

V tomhle případě by to asi byl problém, něco jiného by bylo, kdyby tam už před volbami déle ležel.

Drap

M§že. Jenom však v tom případě, že nemocnice je v jeho volebním okrsku.