bolak

Může vězeň odmítnout propuštení z vězení?

Třeba některým lidem je ve vězení líp, neuměj žít prostě na svobodě, tak je lepší je tam nechat dobrovolně ne, než je v podstatě dohnat k tomu aby spáchali zločin jen aby si mohli posedět..

Nejlepší odpověď
manon

Nojo, jenže vězení není (nemá být) zaopatřovací ústav. Do vězení se chodí za trest a tak to tak někdy dopadne, že ten, co chce zase „domů do vězení“ musí spáchat něco dalšího.
Doplňuji:
Co vím, tak předčasné propuštění může vězeň v některých zemích i odmítnout, akorát nevím, zda i v Čechách.

Další odpovědi
Funna

jo, máš pravdu…nutí je k tomu, aby zase něco udělali…proto se zavádí domácí tresty…aby „neužírali“ z vezeňského rozpočtu…

sio

Teoreticky ano, dokonce se to snad i stalo. Jednalo se o propuštění na návrh ředitele, odsouzení odmítli, protože nechtěli jít domů s podmíněným trestem, raději si jej odseděli celý – mají potom klid, nemusejí se hlásit u kurátora apod. Ovšem propuštění po vykonání trestu opravdu odmítnout nelze. I když dotyčný třeba nemá kam jít, nemá peníze, práci, nic, ve věznici zůstat nemůže. Kdyby to šlo, nejspíš by věznice byly na zimu plné bezdomovců, kteří toto období venku nemusí přežít.....

manon

Dokonce si myslím, že vězeň musí o předčasné propuštění požádat. Když nepožádá, nejde ven. A tady takový hezký článeček jako bonus: http://www.ahas­web.cz/2011/201­11020.htm