M.

Může to být mononukleoza?

V neděli mi začala natékat uzlina na jedné straně krku, v úterý jsem šla k doktorce, řekla mi, že to je od páteře a že si mám brát ibalgin + můžu zůstat dva dny doma a mělo by to být v pohodě. (Doma jsem nezůstala, nemohla jsem si dovolit chybět.) Když se mi dívala do krku, říkala, že u mě možná vznikne nějaké onemocění, ale že by to nemělo mít s uzlinou nic společného.. Od včerejška, možná předvčerejška je mi zima, šílená, teď jsem vzala konečně teploměr a zjistila jsem odpornou teplotu 38,5°. Bude to jen onemocnění a náhoda, nebo opravdu můžu mít tu mononukleozu?
S přítele jsem byla od čtvrtka do soboty, což tomu docela nabíhá.

By the way: Uzlina už mizí, skoro tam nic nemám, přestává bolet. :/
(Krev mi nebrala, což se divím.)
Doplňuji:
Mohla jsem zůstat doma, neporučila mi to :) Navíc mi nebylo nic po virové ani bakteriální stránce, ale prostě mi řekla, že to mám od páteře, protože jsem si skřípla nerv. ;)

Nejlepší odpověď
anonym

M., může, ale taky nemusí. Pokud uzlina mizí, mělo by to být dobré znamení. Zřejmě další příznaky nebyly takové, aby lékařka považovala odběr krve za nezbytný. Pokud vše bude v pořádku, tak se jen potvrdí, že její diagnóza byla správná. Někdy je nutno jednat rychle, jindy se vyplatí pár hodin (nebo dnů) počkat, až se nemoc plně projeví.

Další odpovědi
venkovan

Doktorka tě nechá doma a ty nezůstaneš, protože nemůžeš chybět.
No pěkně děkuji za takovou odpovědnost ke svému okolí a i k sobě.
38,5°C není odporná teplota, ale léčebný proces těla. A co je to za nemoc těžko soudit. Prakticky se tak může projevit nachlazení až třeba onemocnění mozkových blan, závažné pohlavní choroby, choroby poruchy imunitního systému atd.
Nicméně – v tomto ročním období budou probíhat různé virózy, kdy na několik dní není člověku moc dobře.

Kamionacka09

Pri mononukleoze pry boli dost v krku tak nevim.Ale tak uvidis jestli se to nebude lepsit tak tam zajdi znova a mozna to bude chtit kouknout na krev.