kocickaaa

jaký je důvod zvětšených uzlin na krku ?

Ráno jsem se probudila a hrozně mě bolel krk. Pak jsem zjistila, že mám zvětšené uzliny a hrozně to bolí při polykání. Nevím co to je, nejsem nemocná, jen mě dva dny bolela hlava. Myslíte si, že by to mohlo být tím že jím hodně doplňků stravy- vitaminy?? předávkování ? nebo zanět štítné žlázy? docela mě to zneklidňuje.. díky

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím, že je to začínající angína ,ale může to být cokoliv jiného, léčbu ti určí lékař
Doplňuji:
Možná by nebylo na škodu ubrat ty chemické vitamíny a doplňovat je ve formě přírodní /Zelenina , ovoce …/pohybovat se víc na vzduchu a mít radost ze života. Sama nejsem příznivcem žádných doplňků – nikomu to nezakazuji – ale co je moc ,to je příliš.
Nejlepší je získat si přirozenou imunitu, tímto si ji jen oslabuješ.
Neužívám nic a nemarodím, nejsem alergik-jsem asi šťastný člověk.
Každý holt utrácíme peníze jinak. Promiň musela jsem ještě dodatečně reagovat…protože sama máš obavy jestli toho neužíváš nějak příliš. Ale věř, že ty uzliny s tím mají pramálo společného.

Další odpovědi
MacaM

To rozhodně ne. Doplňky stravy pokud neobsahují přemrštěně chemie, tak určitě neublíží. K předávkování také dojít nemůže, protože si organismus vezme tak 10% a zbytek vyloučí, pokud ovšem neužíváte čistě přírodní na bázi olejů, aloe apod.

Bude to normální nachlazení, změny počasí, stačí nafoukat do úst a uzliny naběhnou.

Kloktejte hodně silným roztokem slané vody, kupte si cucavé šalvějové bonbony, udělejte si zábal, a jestli se objeví teplota, tak paralen a zalehnout. Také to může být projev alergie.
Já mohu vřele doporučit bylinné produkty, extrakt ze 17-ti bylin, který se kloktá a spolkne. Působí na záněty, je to antibiotikum a antivirotikum. Při jakémkoli škrávání v krku, bolení, kašli, mé rodině moc pomáhá.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

klaruška

PRávě moje sestra má stejný problém. Šla na rozbor krve a zjistili ji ( ikdyž nemá teploty,nemá kašel ani rýmu) , že má mononukleozu. Určitě si k lékaři zajdi

DV

vsechny odpovedi jsou v podstate snusky nesmyslu a nelze to napsat jinak, je to proste tak.

Zvetsene uzliny mate proto, ze v krku mate infekci, to je duvod, proc vas v krku boli, organismus se s touto infekci snazi vyrovnat sam, produkuje obrane látky (zjednodusene receno), produkuje je uzlinami, proto zvetseni.

Blaboly o vylouceni vitaminu z tela v 90 procentech, to nevim, kde jste na tom slecno proboha byla, mame vitaminy rozpustne ve vode, tam rekneme jste se priblizila k pravde, ale jsou i v tucich rozpustne, kterymi se predavkovat lze, chcete li radit, radte v tom, cemu rozumite.

mononukleoza by to byt mohla, poradte se s lekarem, ale zrejme je to angina.

co se tyce problemu se stitnou zlazou, nebojte, takto se to neprojevuje …

PS to Maca …
kdybych se ridil vasimi radami, zrejme by mi to na anginu nepomohlo. Tazatelce doporucuji vyhledat lekarnu, kde ji erudovane pomohou a poradi, salvej bych vymenil za preparat osahujici chlorhexidin, pripadne neco s lokalnim anestetikem, aby to nebolelo, klooktadlo se soli, to myslim naposledy pouzivala moje prababicka, zde je na miste asi nejake kloktadlo s nejakou desinfekci ( Tantum Verde trebas ), nebo muzete pouzit slabe antibiotikum Bioparox, pokud nepomuze, coz v pripade zvetsenych uzlin nepomuze, opet doporucuji lekare …

odpovedi na tomto serveru, jsou hrube zavadejici, hloupe a irelevantni, alespon v oblasti zdravi, ktere rekneme tak trosku rozumim.