J.Mecir

Jsou tato jídla vhodná při Mononukleóze?

Před týdnem jsem zjistil, že mám mononukleózu, ale podle krevních testů jsem měl zároveň angínu a zároveň mononukleózu, bohužel má matka to pochopila, že mám trochu toho a trochu toho, proto dietu, kterou bych měl přísně dodržovat, ona nebere vážně a přesto mi vaří smažená jídla. Vaří mi jídlo ve stylu číny na pánvi, nebo prostě osmaží maso na oleji. Dneska mi chce dělat palačinky a vývar, ale mě zrovna nepřijde, že by to bylo vhodný pro moji dietu. Co myslíte vy?

Odpovědi
dejavu

Doporučuje se jaterní dieta, kde vypustíte především všechno smažené a tučné. Měla jsem mononukleozu a půl roku tuhle dietu.
Doplňuji:
A samozřejmě vypustit též alkohol, drogy, zkrátka vše, co zatěžuje játra.

ivzez

Nejsou (ledaže by se tě maminka chtěla zbavit,
ale to nepředpokládám).

Ať maminka zavolá tvou lékařku
a poradí se s ní.