jirka F

Může tělo jed vyloučit samo a tím se uzdravit bez následků?

Mluvím z vlastní zkušenosti…Dlouhé rozepisování.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Obvykle ho tělo nevyloučí, nýbrž přemění na nějakou méně škodlivou látku.

Další odpovědi
dubraro

Může a dokonce se to pravidelně děje. Alkohol, nikotin, kofein jsou také jedy.

Dochy

Záleží jaký jed a v jakém množství.
Jsou kumulativní jedy, které typicky v organismu zůstávají a „čekají“ až jich bude dost na to aby začali významně škodit (třeba rtuť). Některé jiné se postupně metabolizují na jiné látky a vylučují (ethanol). Další se postupně vylučují rovnou…

Zpravidla většinou funguje vše najednou, jen pro konkrétní látky jsou tyto cesty různě aktivní.