Lgee

Může takový člověk být ‚normální‘?

Pokud má nějaké dítě/dospělý opoždený vývoj, a v 15 třeba rozum na 10 ve 20 rozum na 15 tak se to časem ustálí a může ve 25 dejme tomu myslet jako normální dospělý, pokud není mentálně retardovaný ale je prostě opoždený?

Odpovědi
da ny

V otázce se vyjadřujete dosti nejasně, zmateně.
Mentální retardace X (a) opožděný vývoj dítěte/člověka je něco jako nebe X (a) dudy. ;)
Důležitá je příčina případného opoždění. Samo se časem nic neustálí.
„Děti opožděné ve většině oblastí vývoje mají pravděpodobně více problémů – například omezenou inteligenci, nedostatek správné stimulace nebo nemoc, která ovlivňuje jejich vývoj“
zdroj: https://cs.me­dixa.org/deti/o­pozdeny-vyvoj

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.