IQ tykve

Může spadnout ze sklepa na půdu ?!

Doplňuji:
Annas, máš (máte ?) pravdu, i tak by se dalo spadnout , ale myslel jsem to takto. Více v odkaze : http://img.ak­tualne.centrum­.cz/569/96/5699637-obraceny-dum.jpg

Nejlepší odpověď
annas

Třeba takto.

Sklep je prostor pod obytným stavením, nebo v jeho blízkosti, původně určený na skladování brambor. Později se budovaly sklepy klenuté, především pod hrady, zámky, městskými domy.

Jestiže ještě ve sklepě zůstala udusaná podlaha (= půda, země), tak určitě lze na půdu upadnout. Zvláště když byl strop i na povrchu pokrytý mazaninou , uhnětenou hlínou, byl novou podlahou, tedy půdou.,. V tomto prostoru pak bývala spíš. I z této vyvýšené části sklepa (šlo), určitě je někde stále možné, spadnout na půdu.

Nadále sklepy existují někde v stráni, mimo dům. Takže můžete upadnout ve sklepě, i ze sklepa, když z něj budete odcházet a zakopnete, nebo vylezete na něj.

Další odpovědi
anonym

dobrý stavení, po takovým toužím už dlouho 😁, v tom případě „moheš“ spadnout na půdu, jestli je ta barabizna v rozkladu, jinak na půdu, myšleno jako na zem, tam s sebou plácneš raz dva

Rocker

Když budeš mít barák vzhůru nohama,tak určitě.Jen si moc nenatluč na schodech.

pl4toon

Neřekl bych. Do prvního, či druhého patra maybe, ale nerad bych se mýlil :/

marci1

Spadnout ze sklepa na půdu se nemůže. Jedině, že by tam nebyly stropy. A to by už nemohl existovat sklep, ani půda. 🙂

honza19hk

no pokud by nefungovala gravitace tak ano.

IQ tykve

Otázka měla znít: může se spadnout .....