NeresKamo

Může si patologický lhář uvědomit, že je patologický lhář?

Dobrý den, ráda bych znala odpověď na otázku uvedenou výše. Snažila jsem se odpověď vyhledat, ale google mi doporučil pouze články o tom jak patologického lháře poznat. Dokáže si ale patologický lhář uvědomit, že je s ním něco špatně? Věří všem svým lžím? Nebo si uvědomuje své lži, ale bere je jako za neškodné? Každý člověk přeci lže. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě si to uvědomuje, protože to dělá vědomě. Není to nemoc, ale životní postoj. Ale nic s tím nenadělá. Celý problém je v tom, že si neuvědomuje následky. Že je něco špatně, to taky neví.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě si to patologičtí lháři uvědomují, lžou ze zvyku, aby s někým manipulovali. Bohužel si sami neuvědomí svůj problém do všech důsledků a kam to vede. Notoričtí lháři lžou rozdíl od patologických bezdůvodně. 🙂

Alesh

Já myslím, když to pozná, tak si sám sobě nalže, jako že to tak určitě není. 🙂

led

Keď si patologický klamár uvedomí, že je patologický klamár, neverí tomu, pretože klame aj sám seba.
Jak patologického klamára poznať? Otvorte si noviny, TV sledujte „múdrosti politikov a novinárov“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.