Complex

Může si člověk vymýšlet nová česká slova a používat je v hovoru s lidmi?

Nejlepší odpověď
Drap

Může. Pokud jich však vymyslí více, může být problém s tím, aby ostatní rozumněli

Další odpovědi
Kepler

Proč ne, je u toho docela čurina, když okolí nechápavě čumí. Panapr, prdopeč, kuřízek, prduch… no není to nádhera?

EKSOT123

Nová slova vznikala a vznikají, některá se dokonce dobře uchytnou a už pak nejsou nová. Slavný je třeba darmošlap z nemanic, budižkničemu, držgrešle, větroplach,… (chudáci cizinci, ale i tam se to takto tvoří – Erbsenszähler ,Bananenbieger, Lackaffe, Ameisentätowierer )
V novější době se používá hovnorář, sádlokarton, přeložit dosrozumitelštiny, šmidloň,zeměkou­lizace,štěkna, …
Mnohé další najdeš a své nápady můžeš posílat na specializované stránky: https://cesti­na20.cz/