Georgo2010

Může se při jízdě na kole telefonovat nebo poslouchat hudba na sluchátkách?

Nejlepší odpověď
anonym

Z hlediska předpisů ne, pokud jedeš po veřejné komunikaci, jsi též účastník silničního provozu, který je povinen dbát bezpečnosti ostatních účastníků i své. K tomu patří i držení řídítek oběma rukama.
V případě handsfree a sluchátek, není taxativně zakázáno, ale není doporučeno.
Jednak rozptyluje od provozu a kromě toho sluchátka degradují akustická znamení řidičů, či zvuk motoru vozidla za námi.
Dokonce k tomu přihlížejí i pojiťovny podobně jako při absenci doporučené ochranné přilby. Snižují plnění, v pár případech je dokonce zamítly.

Další odpovědi
olda12

jasně že jo, můžeš i mít na řidítkách notebook a serfovat na netu,nedávno jsem viděl jet člověka na kole opřenou hlavu o řidítka a spal

lukas.lukas

Podle mě jo, ale zaslechl jsem že když jedete po cestě kde je rušná doprava, tak by se to nemělo, např. na vás budou troubit a vy nic neuslyšíte.

lukas.zmizik

z hlediska predpisu je jezdec na kole „ridic“ a jak znamo, ridic nesmi pri jizde telefonovat…

ty sluchatka jsou relativni, zalezi, co znamena pro toho ci onoho „venovat se rizeni“

květák75

Se sluchátky by to bylo dost nebezpečné, hlavně někde na silnici, kde je fakt provoz, ale s nějakým malým reproduktorem by podle mě problém být neměl. Pár tipů na to, jak ho vybrat, jsem našla třeba tu: http://bike-mania.cz/hlasita-hudba-do-kapsy-seznamte-se-s-mini-reproduktory/ :)