Avatar uživatele
Georgo2010

Může se při jízdě na kole telefonovat nebo poslouchat hudba na sluchátkách?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4690 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Z hlediska předpisů ne, pokud jedeš po veřejné komunikaci, jsi též účastník silničního provozu, který je povinen dbát bezpečnosti ostatních účastníků i své. K tomu patří i držení řídítek oběma rukama.
V případě handsfree a sluchátek, není taxativně zakázáno, ale není doporučeno.
Jednak rozptyluje od provozu a kromě toho sluchátka degradují akustická znamení řidičů, či zvuk motoru vozidla za námi.
Dokonce k tomu přihlížejí i pojiťovny podobně jako při absenci doporučené ochranné přilby. Snižují plnění, v pár případech je dokonce zamítly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
olda12

jasně že jo, můžeš i mít na řidítkách notebook a serfovat na netu,nedávno jsem viděl jet člověka na kole opřenou hlavu o řidítka a spal

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.lukas

Podle mě jo, ale zaslechl jsem že když jedete po cestě kde je rušná doprava, tak by se to nemělo, např. na vás budou troubit a vy nic neuslyšíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

z hlediska predpisu je jezdec na kole „ridic“ a jak znamo, ridic nesmi pri jizde telefonovat…

ty sluchatka jsou relativni, zalezi, co znamena pro toho ci onoho „venovat se rizeni“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
květák75

Se sluchátky by to bylo dost nebezpečné, hlavně někde na silnici, kde je fakt provoz, ale s nějakým malým reproduktorem by podle mě problém být neměl. Pár tipů na to, jak ho vybrat, jsem našla třeba tu: http://bike-mania.cz/hlasita-hudba-do-kapsy-seznamte-se-s-mini-reproduktory/ :)

před 1840 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek