zjentek

Je jízdní kolo vozidlo?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vozíš se na něm?

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách někt. zákonů (zákon o silničním provozu)

§ 2 Vymezení základních pojmů

  1. vozidlo je motorové vozidlo, nemotorové vozidlo nebo tramvaj,
  2. nemotorové vozidlo je vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo,

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě.O tom přece neni pochyb.

still

Ano, jednostopé vozidlo.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/J%C3%ADzdn%C3%AD_ko­lo

trujkk89

Ano, je to vozidlo, ale někdy by to chtělo, aby se cyklisti na cestě chovali lépe. Každopádně jsem pro, aby byli ve tmě v noci více osvětleni, a proto i já, když někdy jedu na kole, mám světla zapnuté. Mám oblíbené cyklodíly Nexelo z https://www.cy­klosvec.cz/ne­xelo . Světla, nářadí, osy, kola, různé díly a doplňky. Moc je mám ráda :)

Josef Vágner

Ano, kolo je vozidlo, to znamená, že pro cyklisty platí dopravní značka tuším B8, Zákaz vjezdu všech vozidel. Ta je např. U lesních cest téměř všude a cyklisté se tam všude dopouští porušení předpisů. Co s tím ?

zjentek

Lamolam, vozím, no a co jako? Já se vozím na kole. Kdybych řek Pepovi, co spolu vyrážíme na kolech, že jedeme na vozidlech, tak to otočí a jde do hospy, ch*j se mnou.
Ale dobře, vzhledem k jednoznačným odpovědím budu věřit tomu, co jste mi vysvětlili, ale stejně příště radši zase pojedeme na kolech ;(

cochee

Děláš trošku z komára velblouda. Když jedeš osobním autem nebo tramvají, taky to neoznačuješ jako „jedu vozidlem“ – a přitom tomu tak jednoznačně je.