Midoc

Může se použít jako lapák na kůrovce mírně napadený strom, nebo se používají zdravé stromy?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Používají se zdravé stromy, v napadených už kůrovec je nebo už možná i částečně vyletěl, takže nikoho dalšího nenaláká. Postup viz odkaz.
Osobně jsem k účinnosti spíš skeptický, chce to hlavně často chodit a kontrolovat, zda se někde kůrovec neobjevil a hned reagovat.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/hradec-kralove/zpravy/la­paky-a-lapace-proti-kurovci-lesy-cr.A170330_231­5848_hradec-zpravy_the

Další odpovědi
Drap

To že nastala taková kůrovcová kalamita si můžeme samotní. Takové množství kůrovce jsme se díky ochráncům přírody, a jejich falešných prognóz, že si příroda pomůže sama, tady vypěstovali. Žádné rozumné řešení, které by bylo technicky a ekonomicky vhodné, v současné době neni. Kůrovec nepoletí tam kam chceme, ale tam kam on chce sám. Lapače se nepoužívají na snížení populace tohoto brouka, ale používají se plastové lapače naplněné feromony, aby bylo možné přesněji odhadnout, kolik těch brouk v dané lokalitě je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.