Rokio

Může se pes po smrti podle budhismu a hinduismu stát člověkem?

Je možné, aby se duše psa po jeho fyzickém úmrtí převtělila do právě narozeného člověka?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

ano

Podle principu buddhistické reinkarnace se člověk může v dalším životě stát zvířetem, ale také tomu může být naopak.

https://www.li­dovky.cz/relax/do­maci-mazlicci/v-thajsku-se-louci-se-zviraty-buddhistickymi-obrady.A171227_141­906_domaci-mazlicci_ape

Už antický filosof Platon věřil v reinkarnaci, duši byla dána možnost nesmrtelnosti a vtělování se. Podle jedné teorie duše zemřelého se schovala někam za keř a mohla se vtělit do jakéhokoliv těla.

Další odpovědi
Filip84

ano

Pokud věříš na reinkarnaci, pak smyslem reinkarnace je osvícení a jakési rozplynutí se v nirváně, takže postupně postupuješ. Pokud si to „posereš“, jdeš do horšího stvoření, tedy, třeba, i psa, a pak, třeba, zase do člověka.

Akorát všecky „důkazy“ o reinkarnaci lze, vcelku jednoduše, vysvětlit prokázanou dědičnou zátěží od předků přes DNA.

paul1

ano

I obráceně.