coco

Může se Japonsko ,jakožto ostrov,vlivem seismické činnosti potopit,obzvláště když leží na tektonickém podloží?

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano. V případfě že by katastrofa takových rozměrů nastala, tak by jsme se to si vůbec nedozvěděli , protože taková katastrofa by rozpoutaůla řetězec dalších.

Další odpovědi
SajmonModer

Může. Májové dokonce předpovídali, že se potopí.

Marunka2

Já jsem v Japonsku nebyla, neznám přesně reliéf, vzdálenosti apod. Ale myslím si, že každý ostrov je existenčně více ohrožený než vnitrozemí. Takže jestli ne celé Japonsko, některé jeho ostrovy klidně z mapy můžou zmizet. Ale také souhlasím s názorem, že kdyby Japonsko zmizelo, tak by se jednalo o hodně vážnou katastrofu pro široko daleko.

Ram

Za prvé Japonsko neleží na ostrově, ale na souostroví. Kdo v zeměpise nespal tak vyjmenuje čtyři největší i po probuzení o půlnoci. A za druhé je blbost aby se potopily, protože jsou naopak vyzdvihovány, tím jak se pod ně podsouvá pacifická deska.