bolak

Může propadnout simkarta?

Exisuje u mobilních operátorů nějaké pravidlo podobně jako u e-mailové schránky, že když je simkarta třeba rok neaktivní, tak že propadne a její číslo je opět zařazeno do databáze jako volné?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud vím,tak karta bude aktivní v případě,že jednou za určitou dobu dobiješ kredit,a karta zůstane zachována.Pokud nedobiješ,tak se simkarta deaktivuje a už je nepoužitelná.O­perátor koncem lhůty posílá upozornění a deaktivace je asi nevratný krok.Tolik moje zkušenost.
Doplňuji:
Pokud se nedobije kredit do určité doby,propadne jeho platnost,tedy asi zbývající částka,jinak nevím.

Další odpovědi
arygnoc

IceT má pravdu.

A mne raz karta prepadla do kanála.
A bez výstrahy.

Michal Kole

ano, protože neaktivní čísla se po nějaké době vrací zpět do oběhu

ReHu

Jestli se v ČR vrací do oběhu nevím. V zahraničí ano.
A jestli celý rok nedobijete kredit, pak se zruší. Ale nevím, jestli u všech operátorů.