ZUZI H

Může pračka stát na dlažbě bez nožiček?

Dobrý den, stěhujeme se a do nového bytu lze pračku umístit jen pod kuchyňskou linku. Dříve tam byla menší, vestavna. Naše se tam ale i s nozickama nevleze, je moc vysoká. Bude to hodně vadit? Proti hluku jsme mysleli zr by jsme pod pračku dali třeba kus krabice /lepenky, stačilo by to? Co se týká ukotvení, pračku drží z jedné strany skříňka a z druhé strany myčka tak je tam relativně pevně dána.
Prosím poraďte. Díky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nemusí mít originální nožičky. Vysoké matky slouží ke snadnému vyrovnání. Rozhodně ale nestačí lepenka. Místo nožiček můžete nalepit třeba gumu, která se používá na opravy obuvi a dorovnat to plátky kartonu. Musí být dokonale ustavená rovnoměrně na všech čtyřech. Možná, že by stačilo sundat vrchní desku. Myčku a linku musíte něčím měkkým oddělit. Jinak se budou přenášet vibrace a všechno se to odře.

Další odpovědi
Edison

Rozhodně ne… Bylo by to jako auto bez pneumatik.

Ještě mě napadlo: Přikotvit pevně krz dlaždu do podlahy. Ale pouze pokud je podlaha absolutně tuhá a kotvy aspoň 4×16mm. To by mohlo vytvořit dostateřně tuhé spojení. Bude to ale asi amáhat vibracemi jiné části domu a pračky.

zjentek

A prát budete ručně, nebo jde o automat? v druhém případě je to reálné pouze za předpokladu, že pračku uzpůsobíte takovému provozu, kdy tato nebude ke svému chodu NIJAK využívat vibrace. Jinými slovy, za vašich podmínek umístění spotřebiče důrazně doporučuji onen raději VŮBEC nezapínat k el. síti a přizpůsobit jej jinému, alternativnímu způsobu praní.

nyjono

Lepenka ZCELA URČITĚ JISTĚ stačit nebude.
Lepší je plát gumy.
A počítejte s tím, že pračka vždy vibruje. I když někdy málo. Ale vždy. A pokud není z boků mezera nebo odpružení, může dojít k poškození.