Avatar uživatele
Bronzový

Může pozitivní přístup a myšlení ovlivnit průběh závažné nemoci?

Byl sem kdysi host na přednášce kde jedna paní tvrdila že lidé s vážnou chorobou můžou ve velkém měřítku ovlivnit, dokonce úplně přemoci svoji nemoc tím že si vsugerují zdánlivé zdraví, že budou myslet jen pozitivně a nepřipustí si možnost selhání.

Určitě na tom něco je, protože opačný přístup by člověka zničil určitě.
Ale jak moc hraje tenhle přístup roli v uzdravení organismu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

jedině tak jsem se vylízala z nemoci
a myslela si, že mám namále :))
Doplňuji:
bez rodiny a přátel
bych to nedala..

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

může ..totéž myšlení může zachránit celou zemi, nejen jedince ..ale málokdo to dělá, není to tak pohodlné, jako jen požívat :o


Avatar uživatele
Zlatý

Zcela určitě ovlivní. Umřeš o něco déle.


Avatar uživatele
Pokročilý

Síla myšlenek. "Věř a víra tvá tě uzdraví."


Avatar uživatele
Bronzový

Tady máš odpověď :)
https://www.youtube.com/…
Doplňuji:
Dokonale to odpovídá na tvoji otázku...


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě že pozitivní přístup a víra v uzdravení mohou ovlivnit léčení a průběh vážné nemoci. Většina pacientů se také snaží věřit v uzdravení. Proto také těm pacientům, kteří by to psychicky zvládali špatně, lékař stádium nemoci nebo dg nesdělí.


Avatar uživatele
Bronzový

Na tomto principu bazírovala medicína pred tisíciletími ( Stonehenge) a dnes jeste u "prírodních národu" v Africe, Asii a Americe. Byla aktivována vlastní imunita. Dnes veríme lékarum - bohuzel... ale v mnohém nase medicína jeste neumí to, co samanismus.
Doplňuji:
Nas imunní systém se skládá ze sedmi nezávislých systému....nejznámejsí : bílé krvinky...a kdyz se podarí tuto sílu aktivovat, tak se (skoro hrave) podarí vylécit rakovina a aids-ano vidíte správne. Totiz né zdaleka vsichni mají pri aids vubec nejaké problémy. A u rakoviny je mnoho prípadu, kdy zbývá tomu pacientovi jen 5 mesícu, a kdyz prijde za tri mesíce na kontrolu, tak je ten ohromný tumor uz skoro pryc. Uz jsem nad tím premýslela, sepsat tyto prípady a zabývat se tím, jak to "udelali"- pár jich uz mám.


Avatar uživatele
Stříbrný

Záleží na nemoci,stavu a hlavně vůli člověka vyrovnat se sám se sebou.
Pokud je při léčbě sebemenší naděje na uzdravení,optimista to zvládne.Důležité je také chování a podpora osob v nejbližším okolí nemocného.
Při skutečně závažné,nevyléčitelné nemoci je pozitivní myšlení prakticky jediná možnost,jak život zvládat.Každopádně ale musí jít stranou sebelítost,žehrání na osud,pocit křivdy.Nic z toho zbývající čas neobohatí,naopak jej zkracuje.


Avatar uživatele
Zlatý

Takový postup určitě při léčbě pomáhá, někdy dokonce až k úplnému uzdravení hlavně při závažných chorobách jako je např. 'rakovina'.
Zkušenost z okolí
Jsou ale nemoci, kdy ale k tak výraznému posunu nedojde, byť se pacient snaží myslet pozitivně sebevíce a přitom nedodržuje základní lékařské pokyny (diabetes ap.)
Tedy pozitivní myšlení + lékařská péče je postup nejvhodnější.
Názor


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, a jsou o tom důkazy. Když je budeš hledat, tak je najdeš. Pro člověka je jednodušší myslet to, co si myslí ostatní , protože myslet na něco pozitivního vyžaduje velkou námahu. Každopádně existují jedinci, kteří to dokázali. Lidé se dokázali vyléčit z nevyléčitelné nemoci, i když měli šanci 1:500. Co je to za sílu, to se neví, respektive , každý tu sílu nedokáže využívat k pozitivnímu.


Avatar uživatele

Jak moc nelze tak snadno říct - u jaké choroby, v jakém stavu je pacient...
Ale je to opravdu hodně...
;-)


Avatar uživatele
Stříbrný

Samozřejmě :-), pozitivní myšlení, jednání, bez pocitů výčitek a křivd... odskoušeno na vlastní kůži HRAJE HLAVNÍ ÚLOHU NA CESTĚ K UZDRAVENÍ.
80% chorob má na svědomí psychika a postoj k životu! Nemoc je facka od života, upozornění a varování => je třeba cosi změnit..., v životě, v chování, myšlení apod.


http://www.youtube.com/…


http://www.youtube.com/…
Doplňuji:
pardon :) ...odzkoušeno na vlastní kůži...


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě to má u řady onemocnění kladný vliv.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

petra15

Kelt
Asi jsi necetl tu vetu z mojí odp.: "Byla aktivována vlastní imunita", kdyz se ptás "co je to za sílu, to se neví". Tuto sebeobrannou schopnost máme vsichni v sobe zaprogramovanou(uz z "praveku"). Neznás príklady z Cíny, kdy byli operováni fanatici(maoisti)bez narkózy?

Avatar uživatele
Bronzový

petra15

Beer4Real
jak si to muzes vubec dovolit - zadat takhle peknou otázku? Uz mi to skoro pripadá, ze to snad bude jeste pravda, co más tam na konci v profilu...:-)
No, tak ti teda gratuluji, - jses na dobré ceste...:-) Nechceme nás válecný stav uz ukoncit?:-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.