zjentek

Může partner(ka) ve vztahu mít své vlastní zájmy, které dříve při seznamování zatajil/neproz­radil?

Odpovědi
Disraeli

Nemůže! Je to ze zákona zakázané. 😅

Ale jako, pokud to nejsou ilegální koníčky, tak to pochopitelně zakázáno není. A zde je to víc otázka právní, než partnerská.
Avšak z hlediska nějaké morálky jistě, pokud jsou to nějaké zvrhlosti atpod. Nebo s principu partnera s něčím zvláštním seznámit na počátku vztahu.
Do vztahu se většinou vstupuje, když se lidi ani ještě moc neznají – můžou se znát míň i víc, záleží na předchozí minulosti, pokud nějakou měli – a na počátku vztahu neuzavírají nějakou „předpartnesrkou smlouvu“, kde se dohodnou, co dotyčný smí a ne, jakým zájmům se může a nemůže věnovat a jaký vlastně musí/nesmí být. ;) Ve vztahu se teprve poznávají. Zato do manželství by (zpravidla) měli vstupovat až když se znají (jako nic proti domluveným sňatkům :D).

elkon

Proč by nemohl, jistě může, pokud tím vztah nezničí.

da ny

Jistě, že může.
Mohou se v průběhu vztahu a života i měnit.
Pokud to vztah/partner „unese“ 😉 (převážně časovou i finanční náročnost).