Může mít žena nějaké potíže, když dlouho neměla menstruaci?

Když žena neměla menstruaci například už tři měsíce a víc, může z toho mít nějaké potíže? Dá se to nějak zpravit kromě návštěvy gynekologa?

Nejlepší odpověď
anonym

Většinou tomu bývá naopak- pokud má žena nějaké potíže nebo zdravotní problémy, může se toprojevit vynecháním menstruace. ..Tedy pokud není těhotná! V tomto případě je vynechání menstruace naopak žádoucím projevem gravidity . V každém případě po třetím vynechání menstruace bych už dvno vyhledala lékaře a to v každém případě, ať už pohlavní styk byl nebo nebyl!

Další odpovědi
Damiana

„Minimálně“ takové, že je gravidní. Pokud ale těhotenství „nehrozí“, může se jednat o hormonální nerovnováhu – nedostatek produkce estrogenu. To „znají“ zejména mentální anorektičky a dívky s poruchou příjmu potravy. U nich není neobvyklá ztráta menstruace, jakmile „dosáhnou“ výrazné podváhy. Tělo se takto přirozeně brání otěhotnění, které by nezvládlo. Obvykle se menstruační cyklus upraví s nárůstem tělesné hmotnosti.
Dalšími možnostmi vynechání menstruace je nadměrný, dlouhodobý stres, vleklé depresivní stavy, psychické poruchy (třeba „umělé“ vyvolání těhotenství)… A samozřejmě také další možné vnitřní zdravotní problémy. Rozhodně je s každou „nepravidelností“ dobré navštívit lékaře, ale také objasnit příčninu – nic nezatajovat (hlavně pokud se to týká psychiky), než do sebe nechat „rvát“ hormonální injekce – což bývá častou a první z lékařských praktik.

Michal Kole

Raději by měla.

Co když je těhotná.

Lenča59

Když má dívka menstruaci míň jak 2 roky, je možné že třeba půl roku mít měsíčky nebude…ale žena, to nevím radši bych navštívila gyndu ;)