Kakajicko69

Menstruace mi trvá příliš dlouho. Lze s tím něco dělat?

Dobrý den je mi 14, MS mam teprve rok. Trápí mě menstruace, která trvá 16 dni

Nejlepší odpověď
marci1

Jediná rada je: navštívit gynekologa.

Další odpovědi
Funna

zaprvé nechápu, jak první týden může něco trvat 16 dní, když týden má dní 7…a za druhé – tohle řeš s gynekologem, tady ti nikdo od problémů nepomůže…

quentos

Z „otázky“ (která de facto otázkou vůbec není) není ani trochu jasné, co vlastně chcete vědět. Přečtěte si kodex uživatele, kde je jasně popsáno, jak zde klást otázky. Toto není zpovědnice. A jak už bylo řečeno, stejně vám nezbude než jít za gynekologem, na dálku v tomto těžko radit.

ivzez

Zdravotní problémy je nutné řešit s lékařem,
nikoliv hledat rady v internetu!

Promluv si s maminkou a zajděte spolu k lékaři.
A příště zvaž, jestli nebude lepší se rovnou obrátit na někoho z rodiny.
V internetu nejsi zdaleka tak anonymně, jak se možná domníváš.

Cenobita

Menstruační cyklus obsahuje několik fází, a právě ta fáze menstruace, kterou zmiňuješ by měla trvat cca 6 dní:

http://www.plodne-dny-vypocet.cz/

Menstruace trvá několik dní (obvykle 3–5 dní, ale hodnoty 2–7 dní jsou považovány za normální.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Menstrua%C4%8Dn%C3%­AD_cyklus

Trvání
Prodloužené krvácení (metroragie, též meno-metroragie) nezapadá do pravidelných intervalů. Dysfunkční děložní krvácení naznačuje abnormality hormonálně způsobeného krvácení, typicky anovulace. Všechny tyto abnormality krvácení vyžadují medicínské vyšetření. Protože i těhotné pacientky mohou krvácet, test těhotenství tvoří součást vyšetření abnormálního krvácení.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Menstruace