Gestas

Může mít snězení nejpálivější chilli papričky světa nějaké zdravotní následky pro netrénovného člověka?

Například ztrátu chuti, zvracení atd.?

Nejlepší odpověď
Shoehardt

Našel jsem tento článek:

https://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/amerika/sne­dl-nejpalivejsi-chilli-papricku-na-svete-skoncil-v-nemocnici_475120­.html

Jinak ale osobně mám chilli papričky rád. Ale takové extrémně pálivé ne.

Další odpovědi
aliendrone

Ty nejpálivější papričky nemůžou netrénovaní jedinci do ruky ani vzít jinak, než V RUKAVICÍCH, jinak to může s nimi pěkně zamávat. (mají víc kapsaicinu než pepřový sprej!!) Natož když je pozřou. ;) :D :D Dokonce i hodně trénovaní jedinci mají značné problémy, takže za sebe – NEDOPORUČUJI!! ;) :D :D

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/nejpalivej­si-chilli-pali-i-pres-rukavice/
(tomu, že pálí i PŘES gumové rukavice bych ale moc nevěřil ;) :D)

Kepler

Jistě, může to být nebezpečné. Dočasná ztráta chuti je nasnadě. Jednou jsem snědl papričku kvůli sázce a myslel jsem, že všechny převezu, když kousání budu jenom předstírat. Ovšem ten porod na WC potom…

zjentek

Extrémně mohou přivodit i SMRT a to i v případě, který líčí Kepler! Tady neplatí- co necítím, to neexistuje ;)

XenieRo

Může… Proto se konzumuje jen dovolené množství :)