yves

Může mi dát zaměstnavatel výpověď, když jsem na neschopence?

Nejlepší odpověď
kapka

Ne.

Další odpovědi
standa

Ano i výpověď můžete během trvání pracovní nschopnosti dostat.

Pracovní poměr však během nemoci může být ze strany zaměstnavatele ukončen z řady důvodů:

  1. během zkušební doby, a to kdykoli po 21.dni trvání nemoci až do konce zkušební doby
  2. ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,

(§ 52/a ZP)

  1. přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,

(52/b ZP

  1. jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr,

(§ 52/g)

  1. pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci

(§ 52/g)

  1. pro soustavné méně závažné porušování povinnosti

(§ 52/g)

  1. porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

(§ 55)

  1. skončením doby „určité“
  2. dohodou

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

led

Počas neschopenky ne,
ale ako prítanie pri nástupe do práce ano

Salvaje

Výpověď ne, ale pokud Vám končí pracovní smlouva nebo zkušební doba, tak Vám ji nemusí prodloužit.

mosoj

Může, ale jenom pokud je to z organizačních důvodů !