Avatar uživatele
Registrovaný

Může mi dát zaměstnavatel výpověď, když jsem na neschopence?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano i výpověď můžete během trvání pracovní nschopnosti dostat.

Pracovní poměr však během nemoci může být ze strany zaměstnavatele ukončen z řady důvodů:

a) během zkušební doby, a to kdykoli po 21.dni trvání nemoci až do konce zkušební doby

b) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
(§ 52/a ZP)

c) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
(52/b ZP

d) jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr,
(§ 52/g)

e) pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci
(§ 52/g)

f) pro soustavné méně závažné porušování povinnosti
(§ 52/g)

g) porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.
(§ 55)

h) skončením doby "určité"

i) dohodou

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Počas neschopenky ne,
ale ako prítanie pri nástupe do práce ano


Avatar uživatele
Pokročilý

Výpověď ne, ale pokud Vám končí pracovní smlouva nebo zkušební doba, tak Vám ji nemusí prodloužit.


Avatar uživatele
Zlatý

Může, ale jenom pokud je to z organizačních důvodů !

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.