Muze me byvala manzelka vystehovat po rozvodu na ulici?Byt je na hypoteku a napsany na ni!Dekuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je byt její a i platí ho ona, tak proč ne ? Nemáte k němu žádné právo.

Další odpovědi
Damiana

Splácíte tu hypotéku společně? Pak bys mohl mít jistou možnost se bránit. Ale v opačném případě nemáš moc pozitivní vyhlídky…

Hykam

Pokud jste byt zakoupili za manželství, spadá do SJM (společné jmění manželů), tudíž měl být součástí vyrovnání majetku před rozvodem.
To znamená pokud byt zůstane manželce, je povina se s vámi finančně vyrovnat, samozřejmě pouze z části zaplacené v době trvání manželství.
Bydlet Vás tam může nechat, ale taky po vás může požadovat nájemné.

Ella

pokud jste podepsali zúžení společného majetku a byt je její, tak vás klidně může vyhodit na ulici a vy nemáte ani nárok na žádné vyplacení z bytu. pouze z ostatního společného majetku. Vy byste tam snad chtěl po rozvodu bydlet?

Petr242

Pokud neplatí nájem hypoteku cokoliv… tak Vás může vystěhovat ale musí Vám dat určitej čas aby jste si něco sehnal