zjentek

Může magnetický držák mobilu třeba nějak poškodit elektroniku smatrphonu, řekněme zmagnetizováním částí/komponent?

Prostě zda může magnetický držák poškodit mobil. Vyrábějí na mobil i takový držáky do auťáku, kdy jde o vcelku silný magnet a protikusem je kus plochýho kovu, který se buďto přilepí přímo na „záda“ mobilu, anebo zasune pod zadní kryt.

Mně se to „moc nezdá“. Přece u elektroniky/přís­trojů se vždy doporučovalo nulový kontakt s magnety. Taktéž hodinky, atd…

Odpovědi
Arne1

Klasické hodinky když se znamgnetovaly, tak ty mechanické kovové části se buď pohybovaly jinak nebo se zastavily úplně. Elektronickým je to jedno.
Stejně tak mobil – jediný prvek který může být magnetem ovlivněn je kompas (některá provedení). Ale kompas většinou nepotřebuješ v autě, ten je zapotřebí v terénu.

xiperio

Nemůže. A logicky, jinak by ho na to nevyráběly.

Dochy

Podle mně to má vliv na kompas. Jinak by to mělo být OK.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Xiperio, tak tobysise divil! Tohle neberu jako argument.