Pokročilý

Může hubenost za bolest nohou a únavu?

Dobrý den, před časem jsem sem dával svoji "formu" a bylo mi odpovězeno tak, že jsem moc hubený. Souvisí hubenost nějak s únavou a bolestí nohou. Před nějakou dobou jsem si začal hlídat stravu a možná to dělám špatně, proto se ptám, nemám náhodou nedostatek třeba nějaké látky? Jím hodně jogurty, maso, ovoce a zeleninu, rýži a brambory,...
Vím, že to nemůžete 100%ně určit, ale přesto co se se mnou asi děje?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Příčin může být celá řada. Po netu nikdo vyšetřovat neumí.

Další odpovědi:

Zlatý

Už jsem vám v minulosti psala, když jste se ptal na stravování, abyste se obrátil na výživového poradce.

Únavu může způsobit třeba nedostatek hořčíku nebo málo bílkovin, nohy vás mohou bollet třeba z toho, že dlouho sedíte a máte málo jiného pohybu atd.

Může to být něco docela jiného, je třeba odborné vyšetření a konzultace s odborníkem, nespoléhat se na internetové rady. Každý je jiný, u každého může být jiná příčina podobných problémů.

Když otázku vložíte od Google, dovíte, kolik je možných příčin vašich potíží.

Zlatý

Můsíš nejen zdravě jíst, ale i zdravě cvičit. Pokud budeš pouze zdravě jíst a nebudeš cvičit ani jinak pracovat s fyzičkou, bude tě VŠECHNO BOLET. A je druhořadé, jestli budeš štíhlý, či obézní. "Hubenost" či tloušťka nebude hrát při únavě takovou roli, jako pohodlnost a lenost.

Má odpověď vychází z předpokladu, že jsi JINAK ZDRÁV.

Stříbrný

S únavou u hubeného člověka může souviset anemie z nedostatku živin (Fe), vitamínů a minerálů, v důsledku nedostatečné a špatné výživy.
V dnešní zelenině a ovoci toho noc není! Otázkou je, zda jíte skutečný jogurt!
Z 10 prodávaných „jogurtů“ jsou opravdu jogurty tak 1-2!!! Ty slazené, „ovocné“
nejsou vhodné. Kvalitní bílý jogurt/tvaroh si snadno dochutíte čerstvým a sušeným
ovocem a oříškama sám. Někteří chlapci pijí i litr mléka denně = anemie a únava.
Únavou trpí alergici a je průvodním jevem některých onemocnění.
Můžete mít nedostatek bílkovin (alespoň 0,7 - 1 g proteinů na 1 kg hmotnosti. 100 g masa má kolem 20g bílkovin), nedostatek hořčíku, železa atd.
Zkuste doplnit železo (sušené meruňky, kytička petržele, tablety, další zdroje hledejte
v tabulkách na internetu). Pořiďte si https://www.aaaleky.cz/…
Bkomplex a 1x v týdnu nastrouhejte nrkev, na troše oeje s máslem „osmažte“ ke zhnědnutí,
přidejte k pokrmu (provitamin A). D získáte zdravým sluněním nebo pomocí kapek z lékárny.
Při doplňování vitamínů a prvků potřebují pro vstřebatelnost/přisvojení další „kamarády“ ze svých řad. Když je deficit/nedostatek, nepřisvojí se nic, nebo jen minimum.

Vhodným pomocníkem může být: https://www.zbozi.cz/…

Diskuze k otázce

Stříbrný

da ny

Alergici kromě únavy mohou pociťovat "stěhovavou" bolest kloubů (bez zjevného nálezu), která provází např. revmatiky.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2556
Zlatý annas 1748
Zlatý marci1 1726
Zlatý mosoj 1697
Zlatý Kepler 1435
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 833
Zlatý briketka10 819
Zlatý zjentek 783

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.