Avatar uživatele
Matiselis

Může efekt cukru na tělo a duši záviset na osobním vztahu k cukru?

Všiml jsem si, že když mám období typu „cukr je nepřítel“, tak když už sním cukr (třeba jen dvě tatranky), tak se pak cítím zesláblý či naštvaný, případně mě i bolí někde na těle…
Když mám ale k cukru pozitivní vztah, tak se i při velké a déletrvající konzumaci cítím dobře… Nakonec se začnu cítít hrozně (a s tím se můj vztah k cukru zase změní obvykle na negativní), ale než se tak stane, tak to trvá docela dlouho obvykle.

Z toho se zdá, že osobní psychický vztah – k cukru – hraje velkou roli.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 166 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to opravdu vzájemně spojené. Při psychické nepohodě a pocitu viny, že jím, co bych neměla, tělo špatně tráví, může i protestovat bolestí. Když špatně tráví, nevyužije výživné látky ani kalorie, ale uloží je ve formě tuku.
V Britanii vydává vláda různá stravovací doporučení. Jedním z nich je:” Mějte radost z jídla. “

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Matiselis Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

No pokud by něco takového doopravdy pracovalo, tak by to pak muselo pracovat všestranně, tedy cukr by zde mohl být nahrazen čímkoli, například nikotinem. A zdá se (tedy mně osobně), že to nějak podobně skutečně pracuje. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Matiselis

@zjentek
dekuji. rekl bych ze ten efekt „jak psychika dokaze menit jidlo aj. látky“ je ale nejak omezen. Tim chci rici, cim silnejsi negativni/pozitivni vztah k dane potravine, tim silnější „měnící efekt“ – nicméně i když někdo cukr miluje a byl by schopen demonstrovat pro to, aby se přidával do každé potraviny v mnohem vyšším množství než dnes, tak i ten člověk zřejmě jednou zaznamena negativni efekty cukru – ačkoli zrejme o mnoho pozdeji nez clovek co se snaží jíst zdravě a cukr považuje za zlo…

Je to podobne, jako kdyz legalni stimulanty na me ucinkuji mnohem silneji, kdyz jsem nadšený do toho, že si je vezmu – zatímco když váhám (je to dobry napad? neměl bych radši… já nevím…) – tak jejich efekt je zjevně slabší.

Nový příspěvek