nedostupný

Může dnešní doba za to, že je těžší si najít přítelkyni?

Zajímalo by mě, zda dnešní doba nějak ovlivňuje randění. Zdá se mi, že slečny v mém věku (21) reagují na pozvánku na kávu nebo čaj nepřiměřeně a hlavně negativně. Může to být tím, že už to dnes není IN a hlavním seznamovacím místem není ulice ale páteční party, kde se s někým vyspíte a jste nějakou dobu společně? Jaká je šance, že vztah, který takto začal dlouho vydrží? A když nevydrží dlouho, nemají potom slečny problém s tím přijmout klasickou pozvánku na čaj/kafe/večeři, protože už klukům nevěří a hlavně je to pro ně divné?

Díky.

Odpovědi
Filip84

Rozhodně za to nemůže „dnešní doba“, to jsou jenom výmluvy.

Pokud trávíš prací čas mezi 4.00 a.m. až 6.00 p.m. a stýkáš se výhradně s osobami opačného pohlaví, které jsi popsal ve svém dotazu, je to Tvá volba, Tvůj problém, a ano, výsledek se, poněkud, dostaví.

Já s takovými lidmi, co popisuješ ve svém dotazu, svůj čas netrávím, protože 1. bych si s nimi neměl co říct a 2. svým způsobem jsou mi neskutečně odporní a pohrdám jimi, svým způsobem.

Proto následky svých rozhodnutí a svých činů nesvaluji na nikoho jiného, než na sebe.

Drap

Ne, nemůže. Může za to vždy pouze ten, kdo doposud nenašel.

Hlada

Ano, doba je skutečně jiná. Historicky nedávno se mladí seznamovali mnohem dřív, ještě na škole, postupným kamarádstvím, méně formálně. Svatba byla nejčastěji po návratu kluka z vojny. Dneska se lidé seznamují mnohem později, v době, kdy často už chodí do zaměstnání a přirozené seznámení je velice omezené. Umělé seznamky, formální rande spojené s útratou, porovnávání kariéry a majetku, moje děti a tvoje děti bijí naše děti. V tomhle dnešním mladým nezávidím.

Kelt

Ten úspěšný má výsledky, neúspěšný má výmluvy, proč nedosáhl daného výsledku.

nedostupný

Máš pravdu, každý den nedělám od 5–17. Mám i volnější dny. Práci mám rád, jsem tam spokojený. S tím, že mám hledat ve volném čase je rada dobrá, ovšem mně přijde, že je to divné. Jet někam autem s tím, že snad dneska někoho najdu.

Filip84

Nehledej účelově holku, abys s ní – pomalu – hned měl tři děti, a po dvou letech dovolená v Jugoslávii, a pak už jen samé výhody a positiva. Takhle to nefunguje, respektive, někdo to takto má, ale většinu to akorát vystraší.

Prostě si vytvářej sociální fond, nemusíš nikde jezdit autem, prostě choď mezi lidi a vnímej. Netlač na pilu, výsledek se dostaví, a ani nebudeš vědět, jak. 🙂

nedostupný

Dělám ve strojírenské výrobě, žádná žena tam není. Na párty si sem tam zajdu, ale ne za účelem lovit trofeje.

Filip84

Tak to máš dva dny práce – dva dny volno, nebo krátký a dlouhý týden, ne? Rozhodně nejsi v práci pondělí – pátek od čtyř od rána do šesti do večera. A jestli ano: změň zaměstnavatele, nebo si nestěžuj.

A jinak? Ty nechodíš na nákupy? Nebo chodíš jenom po supermarketech? Nebo, co já vím, zajdi za maminama na dětské hřiště, ne, pokecat? Nebo do kavárny si zajdi.

Já vím, že takoví lidé, jako Ty jsou, ale stejně tak dobře vím, že se to nevyřeší radou.

Filip84

A s kým si povídáš? Já si s chlapama většinou nemám vůbec moc co říct. Já mám dva kamarády muže, a asi dvacet ženských. Nevím, co Ti mám na to říct: každý jsme jiný. 🙂