Může člověk podstoupit protialkoholové léčení i pokud pije jen jednou týdně?

Odpovědi
Drap

Ano, pokud je vyhodnocen jako alkoholik. Vzájemně se to téměř vylučuje. Také by ji mohl podstoupit na vlastní žádost po dohodě s léčebnou s tím, že si celou léčbu bude hradit sám.

aliendrone

Jasně že ano. Děd Vševěd by také mohl jít k holiči, i když měl jen 3 vlasy. :D :D :D

Otázka je rafinovaná, protože „podstoupit protialkoholní léčení“ předpokládá „trpět alkoholismem“ (pokud nejsi nemocný, tak se nemůžeš léčit – terminologicky; v praxi můžeš žráti léky třeba po lopatách, nicméně to NEBUDE léčení) – a jak napsal Drap, pokud piješ jen 1× týdně, nemůže jít o alkoholismus. Ergo subjekt vylučuje predikát a otázka je logicky neplatná. Ale pěkná. :D

ivzez

Protialkoholní léčba je určena závislým na alkoholu
(slovo alkoholik nevystihuje přesný stav).

Závislým na alkoholu se může stát i člověk, který pije pravidelně
jednou týdně nebo jednou měsíčně; dokonce i člověk, který pije
tzv. kvartálně.

Zejména „kvartální pití“ je dost zrádné, protože se řada závislých
domnívá, že pokud nepijí každý den nebo týden, nejsou závislí.