hanny 2

Může být westíkovi zima?

Dobrý večer!

Jeden náš soused má westíka /asi 3 roky/a ten je celý den,možná i v noci,v těchto mrazech v předzahrádce­.Jedna paní se ho ptala,proč ho nevezme dovnitř,když je taková zima a bylo jí řečeno,že je to severské plemeno,že mu zima není!Všem lidem z ulice je ho líto,ale bojí se mu něco říct /je to vážený pan doktor/,jsou na něho naštvaní,že může mít to srdce ho tam nechat.Nechodí s ním ani na procházku,pejsek často štěká,když jde někdo kolem,dnes štěkal a skákal na dveře a je vděčný,když ho někdo pohladí.Je nám ho všem strašně líto,nevíme,jak to řešit!Děkuji za rady!!!
Doplňuji:
ad Kric.ouwner – ani nevíš,jakou jsi mě udělal radost,jestli máš aspoň trošku pravdu.Včera jsem kvůli tomu pejskovi nemohla ani usnout.Dnes ráno jsem ho v předzahrádce neviděla,buď byl doma nebo spíš v boudě,zapoměla jsem napsat,že tu tam má.
Ale stejně mě je ho líto!

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Asi vás všechny ženský zklamu nebo spíše překvapím , ale zvířata nejsou na teplotní rozdíly tak háklivá jak lidé , a ani silné mrazy jim moc nevadí spíše jim i prospívají stejně tak jako lidem otužování , pokaď nejsou od malička chování v teple a třeba v 8 roku z ničeho nic venku tak to jistě dobré není , ale pokaď je pes i jaké koli jiné zvíře ( né každé ) chováno tak že je zvyklí na ty teplotní rozdíly tak tyto teploty mu absolutně nevadí , a jestli má boudu a má v ní sucho tak je to v pořádku a štěká a kňučí spíše ze stezku , vezměte si třeba zajíce nebo srnky jeleny taky jsou v těchto mrazech venku a stejnak neumrznou …

Další odpovědi
Damiana

Nemůžu to ani dočíst, jak se ve mně začala vařit krev. Spojit síly, vlitnout na chlapa, sebrat klíče, vstrčit samotného do mrazu a do boudy, psa odebrat … Uf, … nebo alespoň nahlásit blízkému spolku zvířat. Tohle už je týrání, takovým hajzlíkům zvíře nepatří do ruky, asi měl sám silně „sparťanskou“ výchovu.

Kanouris

Bohužel si myslím, že v tomto absurdistánu je tento čin na to, aby byl hodnocen jako týrání, „málo“ ☹
Doplňuji:
Také si myslím, že je to velice zapeklité a pohnout s tím není vůbec lehké, každopádně bych tlačil na „pana doktora“ a je už jen a pouze na něm, jak si to přebere, jestli mu v té doktorské hlavě zbyl nějaký soucit, než jen peníze. Ovšem neměla byste být jediná, kdo mu to vytýká, určitě by se vás při kontaktu s ním měl ještě někdo zastávat, o to může být ten pokus účinnější, nic lepšího mě nenapadá.

samicek333

V těhlech mrazech musí být zima každému stvoření!!! Zkuste se ho zeptat, jestli si ho třeba nechce vzít dovnitř, nebo se zkuste zeptat v nějakém útulku, jak by to řešili a jestli je to pravda. Tam vám poradí. Pejska je mi taky líto :(

ReHu

To je těžký, pokud někdo nechce, nepochopí.
Zkusila bych najít něco o psech, lépe westících v zimě, vytisknout a dát mu to přečíst.
Důležité je,m aby bouda byla zateplená a zabezpečená proti větru. A také aby měl vodu – nezamrzlou.
A procházky – ty potřebuje každý pes. Teď v zimě sice krátké, ale častější, pokud možno.

mosoj

Pokud má dost potravy a vodu. Teplo si vyrobí. Naopak je to velmi přirozené a nic špatného.

hanny 2

Mosoji – voda v misce určitě teď zmrzne.Ale živený bude asi dobře,sousedka říkala,že když mu dává pamlsek,tak někdy si ho vezme a někdy ani ne.

briketka10

Westíci jako lovečtí psi mají hustou srst a zimu vydrží ..
je potřeba si o nich něco přečíst..