Avatar uživatele
hanny 2

Může být westíkovi zima?

Dobrý večer!

Jeden náš soused má westíka /asi 3 roky/a ten je celý den,možná i v noci,v těchto mrazech v předzahrádce­.Jedna paní se ho ptala,proč ho nevezme dovnitř,když je taková zima a bylo jí řečeno,že je to severské plemeno,že mu zima není!Všem lidem z ulice je ho líto,ale bojí se mu něco říct /je to vážený pan doktor/,jsou na něho naštvaní,že může mít to srdce ho tam nechat.Nechodí s ním ani na procházku,pejsek často štěká,když jde někdo kolem,dnes štěkal a skákal na dveře a je vděčný,když ho někdo pohladí.Je nám ho všem strašně líto,nevíme,jak to řešit!Děkuji za rady!!!
Doplňuji:
ad Kric.ouwner – ani nevíš,jakou jsi mě udělal radost,jestli máš aspoň trošku pravdu.Včera jsem kvůli tomu pejskovi nemohla ani usnout.Dnes ráno jsem ho v předzahrádce neviděla,buď byl doma nebo spíš v boudě,zapoměla jsem napsat,že tu tam má.
Ale stejně mě je ho líto!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Andělé, johana 56, krum, Damiana, briketka10 před 4460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kric.ouwner

Asi vás všechny ženský zklamu nebo spíše překvapím , ale zvířata nejsou na teplotní rozdíly tak háklivá jak lidé , a ani silné mrazy jim moc nevadí spíše jim i prospívají stejně tak jako lidem otužování , pokaď nejsou od malička chování v teple a třeba v 8 roku z ničeho nic venku tak to jistě dobré není , ale pokaď je pes i jaké koli jiné zvíře ( né každé ) chováno tak že je zvyklí na ty teplotní rozdíly tak tyto teploty mu absolutně nevadí , a jestli má boudu a má v ní sucho tak je to v pořádku a štěká a kňučí spíše ze stezku , vezměte si třeba zajíce nebo srnky jeleny taky jsou v těchto mrazech venku a stejnak neumrznou …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Nemůžu to ani dočíst, jak se ve mně začala vařit krev. Spojit síly, vlitnout na chlapa, sebrat klíče, vstrčit samotného do mrazu a do boudy, psa odebrat … Uf, … nebo alespoň nahlásit blízkému spolku zvířat. Tohle už je týrání, takovým hajzlíkům zvíře nepatří do ruky, asi měl sám silně „sparťanskou“ výchovu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kanouris

Bohužel si myslím, že v tomto absurdistánu je tento čin na to, aby byl hodnocen jako týrání, „málo“ ☹
Doplňuji:
Také si myslím, že je to velice zapeklité a pohnout s tím není vůbec lehké, každopádně bych tlačil na „pana doktora“ a je už jen a pouze na něm, jak si to přebere, jestli mu v té doktorské hlavě zbyl nějaký soucit, než jen peníze. Ovšem neměla byste být jediná, kdo mu to vytýká, určitě by se vás při kontaktu s ním měl ještě někdo zastávat, o to může být ten pokus účinnější, nic lepšího mě nenapadá.

Upravil/a: Kanouris

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

V těhlech mrazech musí být zima každému stvoření!!! Zkuste se ho zeptat, jestli si ho třeba nechce vzít dovnitř, nebo se zkuste zeptat v nějakém útulku, jak by to řešili a jestli je to pravda. Tam vám poradí. Pejska je mi taky líto :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

To je těžký, pokud někdo nechce, nepochopí.
Zkusila bych najít něco o psech, lépe westících v zimě, vytisknout a dát mu to přečíst.
Důležité je,m aby bouda byla zateplená a zabezpečená proti větru. A také aby měl vodu – nezamrzlou.
A procházky – ty potřebuje každý pes. Teď v zimě sice krátké, ale častější, pokud možno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokud má dost potravy a vodu. Teplo si vyrobí. Naopak je to velmi přirozené a nic špatného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanny 2

Mosoji – voda v misce určitě teď zmrzne.Ale živený bude asi dobře,sousedka říkala,že když mu dává pamlsek,tak někdy si ho vezme a někdy ani ne.

před 4460 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Westíci jako lovečtí psi mají hustou srst a zimu vydrží ..
je potřeba si o nich něco přečíst..

před 4460 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek