já12345

Může být procesor bez teplovodivé pasty?

Dobrý den,sestavuji počítač s procesorem intel core i 5 4440S.
větrák jsem pořádně nepřichytil a upadl.Na procesoru zůstalo kolečko teplovodivé pasty.já se ji pokusil rozetřít až do rohů,ale místo roztírání,jsem ji setřel tak,že ji na procesoru zůstalo minimum.
Ptám se tedy,jestli lze tento počítač bezpečně využívat na plný výkon.
P.S:na větráku zůstalo pasty docela dost,ale nevím jestli se to počítá :)

Odpovědi
gecco

Teplovodivá pasta slouží k vytlačení vzduchu (je to tepelný izolant) z ´mezery´ mezi ´broukem´ a chladičem…
Když je jí moc, není to dobré.
Když málo, je to horší…
😉
Přitlač chladič na procesor a uvidíš, jestli dané množství k vyplnění mezery postačuje – pokud ne, brzy pastu vyměň.
___
Bude-li procesor špatně chlazen, bude mít nižší výkon (případně jej tepelná pojistka vypne).

štamgast

Ne.

mosoj

Teplovodivá pasta slouží k dokonalému styku teplosměnných ploch. Tedy umožňuje v maximálně možné míře přestup tepla. Tak ona moc teplovodivá není, je to ale pořád lepší než vzduch který by jinak zůstal mezi styčnými plochami. Klidně postačí i silikonová vazelína.
Bez ní se bude procesor přehřívat.
Předávkování nehrozí ( to je blbost). Zůstane tam jenom tolik pasty co se vejde, zbytek se vytlačí.

jáára

AMD by zasmrdělo. Intel CPU začne vyhazovat výpočty a počítač laguje.
Kvalitní pasta stojí kolem stovky a přilepíš s ní tak 10 čipů.
Důkladně očisti plochy před nanášením. Já bych si to bez pasty nelajznul…
Asi tak