Musí být větrák v PC přichycen natěsno?

Mám tam takový „kompresní mechanismus“ – páčku, co větrák obvykle docela těsně přicvakne k CPU. Jenže se urvala jedna packa a jak jsem zjistil, větrák tam visel jen tak – CPU nijak zvlášť nechladil. Kupodivu to měsíc nedělalo problémy. Nu po prvním pádu PC jsem okamžitě hodil větrák i CPU do mrazáku. Nyní vše šlape. Kvůli ponechání teplovodivé pasty na volném vzduchu se většina vytratila. Kromě ní, musím řešit i nevalný, leč nyní alespoň přilehlý kontakt větráku s CPU? (Když s PC nemanipuluji, zůstává přiléhavý, leč vetchý celoplošný kontakt s CPU.) Já, že to měsíc vydrželo bez potíží a to větrák na CPU vůbec nepřiléhal…

Jedná se mi o to, že mám správné umístění větráku, avšak nulová tlak na CPU. Tedy mřížka na odvod tepla se jen lehce dotýká CPU a já se ptám, zda to stačí…

Nejlepší odpověď
gecco

Ty brďo – nemůžeš to napsat nějak ´lidsky´??
😉
___
Větrák nijak doléhat nemusí – podstatné je, aby ´honil´ vzduch chladičem.
Pokud ale na brouka nedoléhá chladič, je to problém – pak totiž chladič nedokáže dostatečně odebírat teplo a integráč (je jedno, jakou má IO fci) se přehřívá.
Teplovodivá pasta má za úkol jen vytěsnit z dotykové plochy IO a chladiče vzduch, který přenosu tepla brání.
______________
Tak ještě jednou – je dost jedno, kde je větrák…
Podstatné je, aby se chladič („mřížka na odvod tepla“??) dotýkal CPU co největší plochou a co nejtěsněji…
___
Můžeš to třeba vyfotit?
😉

Black22

Větrák nemusí být nějak na těsno ,ovšem záleží na tvém vybavení popř. ,,upgradech´´­.Větrák je pro ochlazování může být kdekoliv ovšem musí plnit svou funkci.

Hlada

Tazatel píše větrák, ale z dalšího textu vyplývá, že má na mysli chladič.