martin14

Dá se spustit PC i bez zdroje?

Jestli ano, poraďte mi prosím jak
Doplňuji:
Já nemyslím že by byl úplně bez elektriky, ale jestli by se nedal vytáýhnout z PC zdroj a napojit ty kabely trochu jinak

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nepoužiješ nějaký zdroj, tak to nejde. Snad bys ho mohl pustit tak akorát z balkónu.

Další odpovědi
Bedy

Počítač není perpetuum mobile, takže ne, nedá.
Nějaký zdroj je vždycky potřeba.
Doplňuji:
Kdyby sis ubastlil z nějaké motonabíječky něco, tak ti to tam stejně nepůjde, protože ti to třeba odpálí kondenzátory nebo ti to vyhoří komplet.
Tam se musí použít přímo zdroj s kabely dělaný na určitý voltáže, ampéry a ohmy.

Ono řada nekvalitních zdrojů dokáže odpálit celou základovku – například zdroje značky EuroCase jsou pěkný potvory na tohle.

honza19hk

zdroj vytváří 6 a 12V,jestli myslíš že to budeš napájet nabíječkou na autobaterie tak na to zapomeň,akorát odpálíš komponenty PC. Ten zdroj dává určitý proud,napětí, atd. jakýkoliv jiný zdroj než ten originál do PC ty vlastnosti nemá,takže bys počítač zničil.

anonym

nedá

huxa

teoreticky to jde, ale musel bys najít pár transformátorů, koncovek, … a nějak do pořešit, abys dostal stejný proud a napětí, jakoby tomu bylo u normálního zdroje pro PC. takže by tě to nakonec vyšlo i několikanásobně dráž a hrozilo by větší nebezpečí, že si něco odpálíš