huxa

Po jak dlouhé době je dobré PC/notebook rozdělat a vyčistit?

Naprosto rozmontovat a akždý chladič vyčistit, vysát všude prach, ne pouze vyfouknutí z chladících otvorů

Nejlepší odpověď
Bedy

Je to individuální, záleží, v jakých podmínkách je počítač provozován, každopádně jednou za dva roky by se to mohlo takto důkladně vyčistit.

Já to dělám každý půl rok, protože bednu mám stále otevřenou a záslepky na nevyužité pozice (ať 5,25", 3,5", vzadu) nepoužívám.
Notebook vyfoukám každý zhruba 3 měsíce, kompletní čištění provádím tak jednou za rok a něco…
Doplňuji:
Ono když je špatné chlazení, je pak počítač pomalejší – a někdy to je opravdu dost znát.
Místo toho, aby mi na pozadí běželo deset nějakých programů, které mi budou sledovat teploty procesoru, grafické karty apod. tak radši jednou za rok vezmu bednu, rozdělám to, vysaju to vysavečem na hrubo a pak vezmu kompresor nebo pumpičku či stlačený vzduch a vyfoukám chlazení.
Práce ani ne na čtvrt hodiny.

Další odpovědi
beer

Záleží v jakém prostředí se zařízení používá.
Můj starý stolní mám cca 10 let, teploty v normálu, nadměrný hluk není a čistit ho chci poprvé někdy teď ))
Doplňuji:
Zatím neviděl ani onen vysavač, zná jen štětec..
Myslím si, že pokud majitel sleduje teploty, otáčky a vlastně stav většiny komponentů průběžně, uvidí potřebu čištění včas.
Názor

badisko

Je to dost individualni ..zalezi na prostredi klik je v nem prachu zda ho mas na podlozve atd…starsi notebooky se ti budou zahrivat vic.. ikdyz budou uplne ciste ..taky je dobre jednou 2 roky je dobre vymenit pri rozebrani i teplovodivou pastu.. …take tim dost predejdes tak ..kdyz nebudes notas davat na zaprasenej a spinavej stul …Ja mam treba jeden notas stabilne v pokoji je to uz starik a tak ho sebou nikam nenosim a chlazeni dodatecne jsem vyresil takto …postacil stary ventilator ze stolniho PC ..trichu izolacky podlozka trafo na 12V a destive pocasi abych se trochu nudil …chladi to dobre a na sledovani teplot pouzivam speed fan …jo podotykam ze ho mam pusteny jen treba pri formatovani filmu a dalsich narocnejsich ukolech …http://letec­kaposta.cz/uplo­aded/926078695
Doplňuji:
Konvertovani filmu …formatovani filmu by asi neslo..;D

pl4toon

Záleží jestli má notebook prachový filtr. Bez filtru je třeba čistit zhruba co tři měsíce, s fitrem méně častěji. Někteří prodejci nabízí čištění v rámci záruky zdarma, jiní za příplatek. Pokud už stroj není v záruce, dá se čistit svépomocí, ale radši to dejte někomu zkušenějšímu, některé notebooky připomínají spíš hlavolam.

jpau

Já to s žádným svým počítačem (stolní, notebooky) nedělal nikdy a nikdy se mi ani nestalo, že bych řešil problémy s přehříváním apod.