Rokio

Může být pedofil či zoofil úchyl, pokud svoji sexuální touhu ovládá?

Mám na mysli, jestli může být takový zoofil či pedofil úchyl, pokud ji aktivně nepraktikuje, ale jenom se kouká na pornografické obrázky tohoto charakteru v soukromí a v duchu si s nimi představuje pohlavní styk.

Může být takový člověk považovaný za úchyla, když ani není nebezpečný společnosti? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom kdo to bude hodnotit. Pokud tyto praktiky neprovozuje, tak trestné to neni. I přesto ho někteří mohu za úchyla považovat.

Další odpovědi
ivzez

Úchylka je jinými slovy odchylka od normy,
od toho, co je běžné pro většinu společnosti.

Člověk trpící některou úchylkou nemusí být
zároveň zločincem (jde o dvě různé věci)…

Podle odborníků je to poměrně časté právě
u pedofilů, většina z nich dětem neubližuje…