Lgee

Může být na měsíci Titan mikrobiální život?

Prý tam jsou všechny podmínky pro život takový, jaký je.

Odpovědi
anonym

cituji ze zdroje: „Vzhledem k existenci atmosféry a přítomnosti organického materiálu existují různé teorie zabývající se možností existence života na Titanu. Podmínky na povrchu jsou obdobné těm, jaké panovaly na pravěké Zemi při vzniku života. Existují zde však značné překážky. Na povrch dopadá jen velmi málo slunečního světla, panují zde trvale teploty hluboko pod bodem mrazu. Voda se na povrchu vyskytuje jen v pevném skupenství. Organismy na Titanu by však mohly využívat místo vody kapalné uhlovodíky, např. methan nebo ethan. Přesvědčivé důkazy o (ne)existenci života zatím chybí.“

více informací, odkaz níže :

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Titan_(m%C4%9B­s%C3%ADc)