Rokio

Může být i nějaká kladná lidská vlastnost vlastností negativní v určité situaci, nebo pro některé lidi?

Každý člověk má jiný náhled na svět. Někdo například řekne, že daný člověk je komunikativní a jiný zase řekne, že říká nesmysli a mluví moc často, až je to nepříjmené. Někdo řeknu, že daný člověk je altruistický a jiný řekne, že jen otravuje. Někdo řekne, že daný člověk je společenský a jeho okolí si myslí, že je to pouze flamendr. Někdo řekne, že daný člověk je schopný a jiný řekne, že toho moc neumí a jsou i lidé, kteří daného člověka budou považovat za neschopného.

Navíc morálka a kultura se pořád mění. Co bylo dobré před dvaceti lety, dnes může být nevhodné a za padesát let dokonce trestné a obráceně. Dříve se například odpadky házely z okna, pak do koše, dnes se třídí odpad a později může být i dávání některých odpadů do směsného odpadu trestným činem. Dříve bylo špatné, když muž měl náušnici a dnes je to in. A můžeme pokračovat do nekonečna.

Myslíte si, že je to pravda, nebo jste proti? Pokud máte jiný názor (ale i stejný názor), napište ho sem.

Nejlepší odpověď
ivzez

Hrozně zjednodušuješ a nedomýšlíš.

Nesouhlasím.

Kladná vlastnost nikdy nemůže být negativní, jen někdy může
mít negativní dopad. Totéž platí pro záporné vlastnosti.

Morálka a kultura se nemění (a už vůbec ne pořád),
ale vyvíjejí se v sovislosti s vývojem člověka i poznání.

PS:
Jak může věřící napsat, že se morálka stále mění,
když já – nevěřící – považuji Desatero za základ morálky,
za základ který se již pár tisíc let nemění?

Další odpovědi
Edison

Ano. Projevuje se DOBROSERSTVÍM. Dobé vyváženosti se pak říká TAKT. Všechno dohromady pak lépe uplatňují lidé s vyšším EQ.