bolak

Může bejt cikán blonďatej?

Může se narodit cikán s blonďatejma vlasama? Je to z genetickýho hlediska možný?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Cikán nevím, ale tady máme tříčtvrtinového Arabáška se nádherně rezatýmu vlásky. Mezi těmi ostatními černovlasými muslimy dost vyčuhuje 🙂

Další odpovědi
Lucijej

Stačí, aby se jeho děda oženil s blondýnou a blonďaté cikánské vnouče je klidně možné.

U nás žje jedna romská rodina, která vůbec cikánsky nevypadá a to jsou čistokrevný, holt evoluc popohání i cikány.
Doplňuji:
Navíc albinismus funguje i u nich.

iceT

Někde v Asii žije pár lidí se šikmýma modrýma očima,se světlými vlasy,údajně tito lidé jsou potomky družiny Marca Pola,kteří tam ve světě měli nějaký poměr s místními ženami.Nemůžu ale najít žádný článek, ve kterém by e něco podobného psalo.

badisko

Ne nemuze pak by to nebyl cikan …jsou tmavsi pleti protoze maji vice pigmentu ..a ten urcuje mimo jine i barvu vlasu …takze cistej cikan ne.. leda by trpel albinismem cistej cikan a blondate vlasy to tezko …pigmenty ve vlasech a pokozce pracuji stejne ..jeste jsis nevsiml ze nekterym lidem v lete zevetlaji vlasy ?…to bude asi tim ze se telo brani a pigmenty vytajuje z vlasu do pokozky aby ji chranilo pred sluncem…to je fuk zadej do google… Melanin…
Doplňuji:
ale musim dodat ze priroda nam nekdy ukazuje zajimave kousky…

Drap

Čistej určitě ne.

M.

Když se pak nějak skříží geny, tak nejspíš ano, ale je to naprosto minimální šance. A podle mého názoru by léty začal tmavnout.

jirkajirka

U cikánu je všechno možné.

gepik

Je to možné. Někde jsem viděl – četl o černoších – albínech. Tak proč ne i u tohoto etnika. (Bylo to u J. Cimrmana – Afrika)

briketka10

viděla jsem s genetickou vadou a měl
takový ten melír mezi vlásky ale všude..

bolak

Žádný křížení, myslím čistokrevnej cigoš. Nějaká genetická mutace, jestli u nich existuje.

led

Čistokrvnej? V dnešnej dobe? Veď za tú dobu, čo sú v Európe sa toľkoráz premiešali s „miestnymi“, že za naozaj „originálnych“ by sme mohli považovať tých čo sa podobajú na obyvateľov severnej Indie.