Dlostev

Může autobusák nepustit dovnitř cestující když se mu bude zdát, že má plný autobus?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, je přece zodpovědný za bezpečnost cestujících.

Další odpovědi
annas

Ano. Pokud je linka přetížená, nemůže řidič nikoho navíc vzít Už z bezpečnostního hlediska nemůže – ohrožuje nejen cestující, ale i sebe. Je odpovědný za životy desítek osob ve voze.

Nechci rozvádět úvahy, co kdyby došlo k havárii … několikrát jsem byla svědkem havárie, seděla jsem v autobuse – nerada vzpomínám … I vím, že jeden řidič doplatil na to, že se slitoval a nenechal stát cestující na zastávce … Jindy je nechal čekat na další spoj, ale někteří si stěžovali , že tehdy vzal, dnes ne …

Proto je třeba, aby byl řidič vždy důsledný a dodržoval předpisy …

Hamon

Ani autobus není nafukovací a má nějakou kapacitu uvedenou v techničáku (odhaduju, autobus jsem nikdy neřídil).

Lamalam

Nenejnom může, on dokonce musí.

zanet106

Jasně že může.. Aubus při přeplnění hlásí chybu.. Je zodpovědý za bazpečí jízdy.

Andre5000

Podle přepravního řádu ano. Ale v praxi to, že je autobus či tramvaj přeplněná nikdo nezkoumá. Řidiči MHD by také neměli pouště osoby po vlivem drog či alkoholu, psy bez náhubku nebo osoby značně znečištěné, ale kašlou na to.

lukas.zmizik

Autobus má definovanou svoji obsaditelnost v techničáku – místa k sezení a stání – pokud to řidič překročí, má problém a zodpovídá za to on … Místa na stání jsou pouze v městských a příměstských busech – cestující v dálkovém busu v uličce stát nesmí – potažmo během jízdy chodit…pokud se jim v takovém případě něco stane (třeba při brzdění) – cestující spadne a zlomí si nohu, není to řidičův problém…

Martinz

Kup si auto…

cochee

Prosímtě, zanet106, kdo nebo co je aubus, že hlásí chybu při přeplnění autobusu?