aramah

Muž zblízka vystřelil na Klause z plastové pistole, prezident odjel do nemocnice.

Ochranka zaspala…

Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Damiana

Ať má na Klause každý názor jaký chce (to je je jeho věc), je to prezident naší země a to co se stalo je naprosto trestuhodné. Přiopilý blbeček se skoro flusačkou získal svých pět minut slávy a ochranka se předvedla jako klasický zástupce starého dobrého českého šlendriánu. Švejkovství jistě bude „atentátníka“ oslavovat a zapomene na smutný paradox, že jsme k smíchu, neboť tím, že ponižujeme a neuznáváme už skoro žádné národní hodnoty, shazujeme jen sami sebe. Naprosto bizarní situace je to, že zatímco na našeho prezidenta „střílí“ nějaký blb v maskáčích a ochranka jen čumí, zatímco s mamlasem už komerční TV dělá rozhovor, na druhou stranu je tvrdě odsouzen člověk, který jen přimaloval někomu vousy.

Další odpovědi
emm.kate

nevim, jestli jste viděli to video, ale líbí se mi ten klausův výraz : jako vo co de ? lidi vídíte to ? :DD
teda klause vůbec nemusím, ale co se jeho ochrany týče, mohla by ochranka trochu zabrat.. a nechápu proč odjel do nemocnice teda..
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/280015-muz-zblizka-vystrelil-na-klause-z-plastove-pistole-prezident-odjel-do-nemocnice.html

Drap

Byl to blázen, použil vlastně hračku na plastové kuličky. A ochranka ? Nepřipadá mi na tom nic zvláštního, funguje přesně tak , jako většina věcí v tomto státě.

Fienir

Být to Obama, tak už by ho zastřelila ochranka.

terry

Také mě překvapuje, že měl tolik času, že ho zadrželi až za několik minut. Kdyby o něco šlo, za několik minut si mohl za rohem sednout na motorku a než se ochranka dostane k autům honili by ho měsíc.
A taky se divím, že nereagovali lidi v nejbližším okolí.
Že zaspala ochranka je jasný. i když si myslím, že když se polotik pohybuje v tak těsné blízkosti mnoha lidí, je velmi obtížné zajistit 100% bezpečnost, když se neprovádí kontrola osob, kteří se moho přiblížit.

Ar

Jsem zvědavej co z toho ještě vyplave na povrch. V tomto státě bych se ani nedivil, kdyby to byl někdo najmutý. Zvláštní je , že je to zase před volbama a komanči jsou na druhém místě.
Každopádně to dobrý test ochrany, za normálních okolností by se řeklo bývalé ochranky.

venkovan

Podle metodiky natočené v Hollywoodu se měl ochránce vrhnout do střelby a chránit střeženou osobu svým tělem.
Český ochránce pouze po útočníkovi hodil okem a šel dál.
A nejlepší je jejich náčelník – ten se dušuje, že zachránili lidský život tím, že nekonali.
Nicméně ten maník nám zas ukázal, jaká je u nás bída v morálce lidí, které si platíme ze svých daní.

ten který je

Já bych to nepodcenoval.Mohl to být blázen,ale mohl to být také nějaký test.Být to ochranka amerického nebo ruského prezidenta,tak už by ten mladý volič KSČM měl v hlavě včelku.Selhala i policie.Tady umí policajti akorát dávat botičky řidičům nebo pokutovat staré báby se psem.Bude snaha vše zlehčit a zamést pod koberec.

aramah

Zamkla jsem otázku neb jsem v… .. vůbec mi nedošlo když budu nominovat Dami že ji tím uzamknu.Omlou­vám se..

anonym

Když nominuješ jako odpovídající, jen tam přibude číslice, ale jakmile z pozice tazatele/ky, rázem ji uzamkneš, protože se to vyhodnucuje, že jsi již dostala všechny odpovědi a závěrečně vybrala tu nejlepší.
Automaticky se uzamykají po 10 dnech, takže máš daleko více času, než pár hodin.
Už tu byla párkrát polemika na téma „Uzamykáte svou otázku? A za jak dlouho?“ Většina odpovídala, že nechávají otevřenou pro co nejvíce uživatelů. Problém je, že po uzamknutí sice lze ještě přidat palec, ale nominace už je též uzamknuta. Šidí se tím tedy nejen tazatel o další příspěvky, ale i samotní odpovídající.

aramah

ok 🙂

Kohut57

Ať je to, jak je to, svědčí to o tom, kde jsme. Ve středověku a na Balkáně. A tak díky za každé nové ráno .

led

Ochranka je dobre pripravená na zbraň. S detskou hračkou v scénari nepočítali.
Pripomína mi to príhodu z jednej recepcie tiež s americkými predstaviteľmi.
Strelci oproti, strelci na streche, strelci na schodoch, slovom ochranky viac než zúčastnených. Hostia i domáci nablískaní, usmiatí sa zabávali, keď tu zrazu pri stole sa zjavil človek v odraných nohaviciach a vo svetri, v ruke igelitku a presúval si jedlo do tašky. Až keď s úsmevom a poďakovaním odchádzal ohranka zasiahla. Aspoň sa v kľude najedol, chudák bezdomovec…
Po skončení akcie som sa dozvedela, že bol vyslaný na kontrolu ochrany (nikto ho nepoznal, okrem jeho pritomného veliteľa a ten mlčal).
PS.
nie je to „tajdův“?

anonym

Občas tu zvědavci loudí pikanterie z oblasti taj-dův.
Nuže dám k dobru také jednu (naštěstí dnes již odtajněnou, aby mi nesebrali moji prověrku NBÚ).
Při návštěvě amerického prezidenta Billa Clintona, zapadli spolu s Václavem Havlem do Reduty (Jak si tam Bill zajamoval na ságo – v mizikantském slangu saxofon), tak se před vchod přimotal jakýsi šílenec a odpálil dělobuch (také nikdo nemohl tušit, zda to nemůže být ostrý granát). V tuto chvíli jej měl v zaměřovacím kříži jeden z předních ČESKÝCH ELITNÍCH ODSTŘELOVAČŮ. Podle zásad při výcviku v USA, by mě nekompromisně zmáčknout kohoutek. Přesto bleskem zapracovalo zohlednění „českých specifik“ a snajper správně vyhodnotil rozdíl mezi bezprostředním a teroristickým atentátem a zkratovým činem pustého kreténa. Do vysílačky hodil hlášku, na základě níž jej bleskově pacifikovali, a ačkoliv by jej odpráskli naprosto legitimně, zachránil život i za cenu, že jej možná naše daně živí v některé PL. (Znám služební označení tohoto profíka, ale pro tuto diskuzi to není podstatné, nehledě k tomu, že bych to stejně nesměl sdělit).
ad Damiana, precizně jsi to vystihla a mluvíš mi z duše (a ne poprvé), nebýt uzamčení, už bys měla nominaci.
Právě před hoďkou v Partii opoziční Lubomír Zaorálek, poukázal, že už po 2. máme ve světových médiích z ostudy kabát, jak selhává státní aparát na více frontách, a žel, je mu nutno dát za pravdu.

anonym

To jsme dopadli, když už se nám směje nejenom Kuba, ale i Nový Zéland a Jihoafrická republika. viz odkaz:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/280094-nejhorsi-bodyguardi-ze-vsech-hodnoti-svet-klausovu-ochranku.html

Kohut57

Nemusíš se pořád vytahovat, já byl zase v ochrance Muammara Kadáffího a dělal jsem katafalky třem Sovětským prezidentům a létal jsem ve dvou s kosmonautem Remkem, no a co? Vypovídá to snad něco?

Damiana

Taj-dův-mob, led! Už jsme to brali! 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-znamena-tajduv-mob-a-co-je-ten-tajd-a-co-mob

led

Možno to niekoho prekvapí, možno nikoho,
ale československá ochranka u prezidenta Havla v rokoch 1990–92 patrila k najlepším na svete.

led

Zaujímavé bolo ich pozorovať na akciách tzv. voľných stretnutiach s verejnosťou, ak sa niekto priblížil k prezidentovi odzadu, v momente mu niekto s úsmevom náhodou nechtiac prekážal. Tak isto pri akomkoľvek podozrivom pohybe, nie nezasahovali žiadni bitkári, len buď nežná žienka, či zamilovaný pár, proste niekto nechtiac prekážal.
To v tých merických filmoch nevidíte, asi by to nebolo dosť pútavé pre oko diváka.

bolak

Fienir: prosimtě, proč by obama střílel na klause?

Damiana

😁))))

mosoj

Po shlédnutí záběru ve zprávách v 19,30 se mně něco nabízelo až za chvilku se nabídlo slovo " čumí " !!!!!
Každopádně to zapadá do skládajícího se obrázku výsledku práce této vlády, opět jeden hřebíček do rakve na mezinárodním fóru.

  1. Jsou to profesionálové ( bez ohledu na americké filmy) jejich pozorovací činnost musí být ve střehu každou vteřinu a nad svojí reakcí nesmí váhat, ta musí být reflexivní !!! Jsou takto cvičeni a za to placeni.
  2. Jejich váhavost byla tak okatá, že to hraničí s atentátem !!!!!!!

anonym

:)))