EliškaG

Musím si nechat deratizérem vyšplíchat byt?

Máme obecní byt, kde správu bytů má na starosti nějaká firma. Protože si jedna z nájemnic stěžovala, že má v bytě švába, obchází nyní firma všechny byty a vše kontroluje a prý k nám ještě+ přijde deratizátor. Mám doma malé dítě a také nějaká vzácnější druhy nejedovatých hadů. Nechci aby mi deratizátor něčím šplíchal v bytě. Je mou povinností jako nájemníka si nechat tento byt vyšplíchat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, jestli něčím „šplíchají“, ale hmyz se ničí DEZINSEKCÍ, nikoliv deratizací, ta je určená pro hlodavce. Prostředky pro ničení nežádoucího hmyzu by pro lidi a zvířata neměly mít škodlivý vliv, ale pro jistotu bych se ještě informoval. Obávám se, že podstoupit dezinsekci bude povinné, protože se jedná o veřejný zájem (ochrana před šířením nemocí). Provádět to jenom někde by nemělo smysl, hmyz se dostane všude.

Další odpovědi
ivzez

Paní Eliško,

už v zájmu svého dítěte byste měla nechat desinsekci provést.

Pokud by se provedla jenom v některých bytech a v jiných
ne, mohou se švábi objevit znovu → tentokrát třeba u Vás.