autacek

Musí v islámském světě mužská nevěsta (gay) nosit burku, nebo co v tomto případě přikazuje korán?

Nejlepší odpověď
annas

Není to třeba řešit, jedině, že muslim gay odejde jinam., nebo se skrývá atd.

"Tresty pro hříšné popisují i např. duchovní spisy islámu – Hádísy a Síra.
Za příklad těch nejhrozivějších se považuje ukamenování či poprava. Většinu muslimských gayů potkává takový osud i dnes, některé čeká „pouze“ vězení. Málokterý muslim homosexualitu akceptuje. Kladnou reakci lze v islámských zemích považovat za výjimečnou. V tomto směru je islám skutečně nekompromisní a striktní. Mají tedy muslimští homosexuálové naději na „normální“ život?

Dost možná… Nicméně jde o život plný nejistoty a strachu. Život v naprosté anonymitě. O jednom z případů, kdy musel muslim-gay vycestovat z rodné země kvůli své orientaci píše nejen Český Rozhlas (článek Už se nebojím, říká homosexuální muslim, který žije v Česku, autoři: Nikola Prokopcová, Petra Loulová, Dalibor Zíta) ale informuje o něm také web reportermagazin.cz (článek Jsem muslim a homosexuál).

Cítí jinakost, ale nechtějí opustit svou víru. Pomoc a útěchu nachází u některých imámů – muslimských duchovních – kteří situaci nevnímají tak ostře. Imám Ludovic Mohamed Zahed z Francie říká: „Jak sexuální, tak náboženská identita je pro člověka důležitá. Takový člověk musí válčit na dvou frontách, aby byl svobodný a aby zjistil, kým je a kým chce být.

Ve své disertaci o homosexualitě věřících jsem zjistil, že většina z nich odmítne buď sexualitu, nebo víru. Je obtížné prožívat oba aspekty své identity "

Máte-li zájem dovědět se o jejich postavení víc, přečtěte si článek v odkazu

http://www.freshga­ymag.cz/cz/li­festyle/read/1168/

Další odpovědi
hapiky

V minulosti gaye upalovali, dnes je pouze pronásledují.

ivzez

V islámském (ani v jiném) světě neexistuje „mužská nevěsta“.
Korán pokud vím nepřipouští sňatek gayů.

Arne1

O tom nemá cenu přemýšlet, protože něco takového je v islámském světě prostě nemožné.