Kelt

Musí se v angličtině vždy dodržovat SVO?

Angličtina má pevný slovosled, za podmětem následuje sloveso a pak předmět. Tedy SVO. Nedávno jsem si prozpěvoval jednu píseň a uvědomil jsem si, že text se liší od toho pravidla. Jedná se o Yellow submarine od Beatles.
In the town where I was born,
lived a man who sailed to sea atd.

Tedy – ve městě, kde jsem se narodil,
žil muž, který se plavil po moři.
ve druhé větě je přehozený slovosled a tedy pravidlo SVO neplatí.
Chápu – nešlo by to zpívat atd. Ale jak je to? Díky

Nejlepší odpověď
quentos

Odpovězme okřídleným „to básník smí“ :{)> ano, je to právě z důvodu melodie, rýmu atd.
Výjimečně se to skutečně dělá i v běžné řeči, ale obyčejně to signalizuje emocionální rozrušení mluvčího (např. „never will I forgive you“).

Další odpovědi
ivzez

Já anglicky téměř neumím (jen občas něčemu rozumím),
ale tohle mne nikdy nezarazilo.

V němčině se ve větě hlavní, která navazuje na větu vedlejší,
obrací slovosled (VH pak začíná přísudkem).
Domnívala jsem se, že je to v angličtině něco podobného.