martina1

Musí se pro čočky k lékaři?

Když tu řešíte čočky,tak se zeptám. Uvažuji o čočkách, protože ikdyž jsem na brýle léta zvyklá, někdy mi překáží. Naposledy u oční jsem se na ně chtěla zeptat, ale zapomněla jsem na to. Jsou čočky na předpis? Dívala jsem se, že jdou koupit na netu. Doporučili byste nějaké konkrétní? Díky.
Doplňuji:
Ikdyž opožděně,tak děkuji za rady a tipy.Asi to vaznělo,že si přes net koupím čočky a začnu doma trénovat,to ne.U oční jsem byla v březnu a chci se pokaždé zeptat,ale…Děti mi brýle devastují a ikdyž mám co nejlevnější tak pod 5tis se nikdy nevejdu.Ve Vrchlabí je Focus optik,tak to zkusím tam,alespoň teď vím na jaké čočky se zeptat.Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Manžel už několik let používá Acuvue,několikrát si koupil jiné a pak se vždy vrátil k téhle značce.

Další odpovědi
iwetax

Pokud jste ještě čočky nenosila, tak si zajdětě do specializované optiky, tam zaměstnávají oční lékaře. On vám změří dioptrie a doporučí čočky. Poté vás v té optice naučí si čočky správně nandat a vyndat. Taková optika je v každém větším městě.
Čočky na předpis nejsou, poté co budete mít svou značku, je můžete objednávat z internetu.

Já mám špatnou zkušenost s čočkami AIR OPTIX. Ty šíleně řežou, říkají sice o sobě, že jsou čočky nové generace, jsou ale hrozné. Dobré jsou čočky Laguna a D55.

Důležité je naučit se správně nasazovat čočky. To vás naučí právě v optice. Mají tam většinou stůl se zrcadlovou plochou. Do optiky přijdete a celé 2hodiny si sundaváte a nandaváte čočky, dokud to neumíte. Nejhorší je první nasazení. Je nezvyk a nepříjemné sahat si do oka. Ale je to jen cvik.
Doplňuji:
Luss: Právě čočky AIR OPTIX jsou o pár stovek dražší a jsou to nejhorší čočky co jsem kdy měla. Dali k nim igelitku s hrnečkem, propiskou, tričkem… . Jsou jako kdybych si do očí bala smirgl papír.

Čočky Laguna a D55 jsou cenově dobré a v očích pohodlné. Nemá cenu kupovat nejdražší. Nejdražší neznamená nejlepší.

Luss

Urcite je dobre jit ke specialistovy, primo na k.cocky. Cocky prodava kdejaka optika (prodavaji se bez predpisu), ale meli by Vam nejen zmerit dioptrie, ale udelat i vysetreni oci celkove, rohovky, sklivce atd. kdyz jsem si porizovala cocky, stravila jsem tam pres hodinu, snad hodinu a pul. Dlouhy dotaznik na zdravi oci i v rodine atd, vystereni a pak pulhodinovy zapas s cockama na zkousku. Pak mi dali 2 pary, at zkousim doma. Pak za tyden znova nasteva a pak teprve predepsane ty „moje“ cocky. U tech oci je to dulezite to neodflaknout. takze takove ty reklamy, na levne kontaktni cocky a optiky, kdy Vam zmeri dioptrie, reknou 5 vet a jdete domu, to ne. Odkud jste? V Praze muzu doporucit – vice kdyztak v diskuzi

Luss

pro iwetax: ja jsem to nemyslela tak, ze nejdrazsi je vzdy nejlepsi, ale ze u cocek, ktere si vicemene denne cpeme do oci se nevyplati setrit, ale spis zkouset co nam sedi a co ne. :)

Luss

posilam odkaz na optiku, kde jsem ohledne cocek moc spokojena. Ale nevim odkud jste.
http://www.op­tikalutea.cz/kon­taktni-cocky/