modnar

Musí se po 26. roku věku platit za studium?

Pokud jedinec nastoupí na VŠ např. ve 23 letech, bakaláře skončí ve 26 a chce dále studovat v navazujícím magisterském, má studium stále ‚zdarma‘, nebo si to dotyčný musí již od 26. roku platit sám?

Nejlepší odpověď
quentos

„Po 26 letech“? Jako když studujete víc než 26 let?
Pokud mě paměť neklame, po 26. roku věku není za studenta již hrazeno pojištění.
Placení školného s tím nemá co dělat, to se platí tehdy, když se překročí standardní doba studia (https://www.mu­ni.cz/studenti/po­platky/co-je-to-standardni-doba-studia) o více než jeden rok.

Další odpovědi
Rokio

Pokud student dosáhne věku 26 let, tak za něj stát už neplatí zdravotní a sociální pojištění, nýbrž si ho musí hradit sám.

Jestliže je škola soukromá, platí se školné. V případě, že je státní, neplatí se za studium.

Soukromá škola bývá ale většinou lehčí, ale je méně kvalitní a poskytne méně vědomostí a dovedností. Za peníze lze už z části koupit i vzdělání.