jirka F

Musí ryby občas vyplavat nebo jim žábry umožní dýchat pod vodou neomezeně?

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Kelt

Je fakt, že některé ryby třeba chytají hmyz nad hladinou a na druhé straně žijí ryby ve velkých hloubkách, takže ty by to ani nestihly na hladinu a zpátky a navíc je tam tlak vody. Takže mohou dýchat pod vodo neomezeně. Ale je se třeba podívat, určitě jsou k tomu informace. Podle mne mají vodní živočichové omezené hranice, kde se mohou pohybovat – delfín a velryba a podmořské hlubinné ryby (to jsem si vymyslel ten termín).

elkon

Ty jsi nechodil do školy?

Dochy

Pokud vím, je několik málo druhů ryb, které potřebují vzdyšný kyslík. Ne, delfín ani velryba to nejsou 😉

dubraro

Ryby získávají kyslík z vody trvale, nemusí se „nadechovat“ nad hladinou. Většina ryb se nikdy nad hladinu vody nedostane.

jirka F

elkon. Chodil jsem do školy ale na tohle téma si zrovna nepamatuji.

elkon

Jirka F. – To jsi na tom špatně, já jsem vyšel ze školy před 55 lety a jsou věci, které jsem nezapomněl.

Schluker

Kelte delfin ani velryba nejsou ryby ;)

Kelt

To vím, proto jsem použil výraz vodní živočichové. Asi to nebylo nejvhodnější.

Schluker

Nojo, precetl jsem si to znova. Ta formulace pro me byla nestastna…